TOP20 najlepszych filmów wg IMDb. Które filmy są najlepiej oceniane przez Internautów? [RANKING]

Najlepsze filmy wg portalu IMDb. Zobacz ranking najlepszych filmów sporządzony na podstawie ocen Internautów zagranicznego portalu filmowego. Które z produkcji otrzymało najwięcej najwyższych not?

Multimedia

IMDb to największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nimi związanych. Internauci mogą w nim sprawdzić informacje o filmach, serialach i produkcjach telewizyjnych, a także o aktorach i nagrodach filmowych.

Oto najlepsze komedie romantyczne! [GALERIA]Zobacz więcej

Serwis istnieje od 17 października 1990 roku, a w jego bazie znalazły się jak dotąd ponad 2,7 mln tytułów. Każdy film może być oceniany przez użytkowników w skali od 1 do 10. Na podstawie tych ocen postanowiliśmy sporządzić ranking 20 najlepszych filmów.

Najlepsze filmy wg IMDb - lista

W rankingu znajdują się głównie filmy amerykańskie. Można w nim znaleźć takie hity kasowe, jak m.in. "Matrix", "Pulp fiction", "Mroczny rycerz", "Władca pierścieni" czy "Forrest Gump". Filmy będące na liście 20 najlepszych mają średnią ocenę nie mniejszą niż 8,6. Kilka produkcji ocenionych jest równorzędnie.

Najstarszym filmem, który znalazł się na liście 20 najlepszych filmów wg IMDb jest "Siedmiu samurajów" (1954), nazywany jednym z najwspanialszych dzieł w historii kinematografii. Akcja rozgrywa się w XVI wieku. Mieszkańcy japońskiej wioski są nieustannie nękani przez zbójców. Zwracają się z prośbą o pomoc do samurajów. Znajdują siedmiu takich, którzy mimo niskiej zapłaty godzą się na obronę chłopów. Po długim oczekiwaniu, kiedy rozbójnicy znowu dają znać o sobie, wojownicy i wieśniacy stawiają czoła napastnikom.

Te polskie filmy powinien obejrzeć KAŻDY! [GALERIA]Zobacz więcej

Z kolei najświeższa produkcja w rankingu to dzieło wyreżyserowane przez Christophera Nolana, "Incepcja" (2010). To fantastyczna opowieść o wyjątkowym złodzieju, który razem ze współpracownikami wykrada informacje z umysłów śpiących ludzi. Ze względu na nadzwyczajne umiejętności często wykonuje zlecenia dla wielkich korporacji. Pewnego dnia mężczyzna otrzymuje niecodzienną ofertę. Bogaty japoński biznesmen chce, by Cobb przeprowadził incepcję - zaszczepił w umyśle śniącego człowieka nową ideę. Cobb i jego zespół przystępują do pracy. W głównej roli w "Incepcji" występuje Leonardo DiCaprio.

Najlepsze filmy reżyserują....

W rankingu najlepszych filmów znajduje się 20 tytułów, ale nazwisk reżyserów stojących na nimi jest mniej. Okazuje się bowiem, że są tacy, którzy stworzyli kilka dzieł, zaliczających się do najlepiej ocenianych przez Internautów. Peter Jackson wyreżyserował trzy części "Władcy pierścieni" na podstawie powieści J.R.R. Tolkiena i wszystkie one znalazły się na liście. Podobnie jest w przypadku "Ojców chrzestnych" Francisa Forda Coppoli - dwie części trylogii należą do najlepszych filmów IMDb. Sukces może odnotować także Christopher Nolan, którego dwa filmy znalazły się na liście. Nie brakuje tu także dzieł Quentina Tarantino, Stevena Spielberga czy braci Wachowskich.

Które filmy są najlepsze wg IMDb? Zobaczcie ranking najlepiej ocenianych filmów w naszej galerii!

Zobacz galerię

5 najlepszych nowych komedii

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×