"Tornado od środka". Kataklizm, który nie ma sobie równych. Gdzie oglądać? [ZDJĘCIA]

Tornado, które spustoszyło El Reno w stanie Oklahoma 31 maja 2013 roku, nie miało sobie równych. Była to największa, jedna z najszybszych, a dla łowców tornad najtragiczniejsza trąba powietrzna, jaką kiedykolwiek zarejestrowano na Ziemi. Gdzie oglądać dokument "Tornado od środka"?

Multimedia

"Tornado od środka" niedziela, 23 grudnia, godz. 12:05 na Fokus TV - sprawdź program tv

Tornado, które spustoszyło El Reno w stanie Oklahoma 31 maja 2013 roku, nie miało sobie równych. Była to największa, jedna z najszybszych, a dla łowców tornad najtragiczniejsza trąba powietrzna, jaką kiedykolwiek zarejestrowano na Ziemi. Jedną z jej ofiar był Tim Samaras, uznawany za jednego z najbardziej doświadczonych i ostrożnych naukowców badających tornada.

Niestety burza ta różniła się od tych, których był świadkiem wcześniej. W specjalnym programie twórcy rozwiązują zagadkę tego tornada i opowiadają jego historię. W filmie pojawia się wiele sprawozdań naocznych świadków oraz wstrząsających materiałów wideo nakręconych zarówno przez naukowców, jak i amatorów. Była to prawdopodobnie najlepiej udokumentowana trąba powietrzna w historii, a klipy te stały się częścią unikalnej i wciąż powiększającej się bazy danych, która archiwizuje każdy przerażający skręt i zwrot burzy pod każdym możliwym kątem.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×