"Totem". Autentyczna, gangsterska historia. Reżyser filmu wydaje książkę [WIDEO+ZDJĘCIA]

W najbliższy piątek, 24 listopada do kin wejdzie „Totem” w reżyserii Jakuba Charona z aktorskimi rolami raperów: Michała „Soboty” Sobolewskiego i Pawła „Popka” Mikołajuwa. Historii opowiedzianej na wielkim ekranie towarzyszyć będzie również wersja książkowa. Film i powieść będą jednak różnić się od siebie, dlatego warto poznać obie wersje „Totemu”.

Multimedia

Równolegle z premierą kinową na księgarskich półkach pojawi się książka Jakuba Charona „Totem”, w której historia Dzikiego jest podobna do tej przedstawionej w filmie, ale różni są sami bohaterowie. O powodach tej zmiany opowiada Jakub Charon:

Powieść i pierwotnie film wzorowany był na postaci prawdziwego człowieka, który waży 60 kg i jest zamkniętym w sobie chłopakiem, można powiedzieć, że niemal cieniem człowieka. W filmie wciela się w niego Karol Bernacki, wysoki, rosły człowiek, który nie ma tego destrukcyjnego wyglądu. Zdecydowałem się na taką zmianę, bo nie da się tak prosto odtworzyć takiej postaci jak autentyczny Dziki, choć długo szukałem jego pierwowzoru.

Popek i Sobota promują gangsterski film! Zobaczcie teledysk [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Recenzenci już określili tę autentyczną, gangsterską historię mianem doskonałej prozy w stylu Jakuba Żulczyka. Akcja powieści toczy się w świecie, który istnieje obok nas, dla większości jest jednak zamknięty i niedostępny. Jest to świat, w którym rządzi prawo dżungli. Tylko silne jednostki mogą przetrwać. Dziki po wyjściu z więzienia próbuje odnaleźć się w nowej rzeczywistości, lecz szybko uświadamia sobie, że jest zbyt słaby, żeby piąć się po szczeblach przestępczej kariery. Ostatnia próba, jaką podejmuje, aby zmienić swój status, kończy się tragedią.

Książka "Totem" na półkach księgarni pojawi się 22 listopada.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×