"Trening na końcu świata". Mordercze treningi drogą do doskonałości?

W BBC Brit możemy oglądać "Trening na końcu świata" - sześcioodcinkową serię, w której znudzony dostępnymi formami treningu komik i pasjonat fitness Joel Dommett wyrusza wraz z przyjacielem Nishem Kumarem w odległe zakątki świata, by odwiedzić tamtejsze społeczności i poznać nowe, ekstremalne formy aktywności. Ściany zamiast worków treningowych? Nurkowanie na bezdechu? Jakie jeszcze wyzwania czekają dwóch śmiałków? Oglądajcie już wkrótce!

Multimedia

"Trening na końcu świata" - – premiera w piątek 16 sierpnia o godz. 22:30 na kanale BBC Brit! - sprawdź program tv

Komik i pasjonat fitness Joel Dommett wyrusza wraz z przyjacielem Nishem Kumarem w odległe zakątki świata, by odwiedzić społeczności, które od wieków prowadzą bardzo aktywny tryb życia. Podczas gdy wysportowany Joel staje w szranki z maratończykami, nurkami czy zapaśnikami, Nish podziwia folklor i smakuje lokalnych przysmaków.

Słynny podróżnik i premier Indii na wspólnej wyprawie? Sprawdź, gdzie oglądać!Zobacz więcej

Zwariowani przyjaciele w poszukiwaniu wyzwań odwiedzają m.in. pięćdziesięciojednoletniego mistrza Kung Fu, Shifu Yan Zi, który zapoznaje ich z filozofią Shaolin. Joel nauczy się podstawowej formy boksu Sanda, a pod koniec tygodnia pokaże instruktorom, czego się nauczył. Pozna także mnichów z Fawang, którzy poświęcają życie, aby osiągnąć stan oświecenia. Ich dzień składa się głównie z medytacji, prostych zadań i nawet trzech godzin buddyjskiego śpiewu. Joel i starsi uczniowie wezmą udział w „treningu żelaznego ciała”, który ma sprawić, by ich ciała były jeszcze bardziej odporne na ból. Zamiast worków treningowych w szkole Kung Fu boksuje się ściany, przed nadmiernym okaleczeniem dłonie chroni przyklejona do niej kartka papieru. Z czasem, po takich ćwiczeniach, adepci mogą zadać i przyjąć ciosy o niewiarygodnej sile.

Innym razem Joel odwiedzi Indian z plemienia Tarahumara żyjących w Meksyku, z dala od cywilizacji. Są oni prawdopodobnie najbardziej utalentowanymi biegaczami długodystansowymi na świecie. Potrafią przebiec nawet 100km na boso lub w prostych sandałach własnej konstrukcji. Czy Joel przyjmie wyzwanie i wystartuje w morderczym biegu? W rejonie Mato Grosso w Brazylii, Joel spróbuje typowej rozrywki tubylców – biegu sztafetowego z wielką, ważącą kilkadziesiąt kilogramów, beczką na plecach. Na Filipinach nauczy się niebezpiecznej sztuki nurkowania na bezdechu, a w Afryce odwiedzi wioskę Masajów, by wziąć udział w plemiennych tańcach i rytuałach.

Duszenie czy toksyczny jad? Oto najgroźniejsze węże świata! Gdzie oglądać?Zobacz więcej

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×