"Trepalium". Francuski serial z przygnębiającą wizja świata przyszłości. Gdzie oglądać?

Akcja serialu "Trepalium" rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, gdzie praca jest luksusem. Ziemię zamieszkują dwie kasty - pracujących od bezrobotnych, a tym samym bogatych od biednych rozdziela wysoki mur. Sprawdź, gdzie oglądać!

Multimedia

"Trepalium" odcinek 1. w środę, 13.02.2019 o godz. 20:105 w Ale Kino+! - sprawdź program tv

Serial "Trepalium" rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, gdzie praca jest luksusem. Mur, który podzielił Ziemię, stoi od trzydziestu lat. Kto urodził się na północ od niego, zna jedynie nieprzyjazną, zanurzoną w szaroniebieskiej poświacie rzeczywistość Strefy. Jej krajobraz jest przygnębiający – brud, zniszczenie, spustoszenie. Mieszkańcy Strefy to bezrobotni, którzy stanowią 80 procent populacji. Najczęściej bezdomni, szukają schronienia pod stertami kartonów. Żyją bez kanalizacji, żeby przeżyć kradną bezcenną wodę. Na południe od muru rozciąga się kraina szczęśliwości, tak przynajmniej wyobrażają ją sobie mieszkańcy Strefy. Tu mieszka aktywna ekonomicznie elita, która funkcjonuje w uporządkowanym, odizolowanym od reszty świata Mieście. Dobrobytu chronią tu przypominający armię robotów żołnierze.

Thomas Magnum powraca w nowej odsłonie! Kiedy premiera?Zobacz więcej

Miastu daleko jednak do raju na ziemi. Cena za przetrwanie jest wysoka: trzeba wyprzeć się swoich poglądów, zapomnieć o skrupułach, wszystko poświęcić dla pracy. Najmniejsze nawet odchylenie od wyznaczonego planu jest surowo karane, człowiek jest człowiekowi wilkiem. Jeśli nie dasz rady, szybko znajdzie się zastępstwo. Wszystko to ma na celu zapewnienie dobrobytu i przetrwania, jak głosi propaganda szerzona przez rządzących oligarchów, którzy bronią swojej władzy za wszelką cenę. Z biegiem czasu między dwoma terytoriami narasta napięcie, szerzą się akty terroru i sabotażu. Część bezrobotnych tworzy grupę aktywistów, aby walczyć o lepsze życie. Aby zapobiec wojnie domowej rząd postanawia wdrożyć Solidarity Job Act, dzięki któremu 10 000 bezrobotnych ze Strefy dostanie pracę. Zdezynfekowani, ogoleni, z wytatuowanym na ramieniu kodem, będą mogli za dnia opuszczać Strefę, by pracować w domach mieszkańców Miasta. Dla Izie i jej córki to życiowa szansa, by wyrwać się z beznadziei otaczającego świata bezrobotnych.

Serial "The Passage" trafi do Polski! Kiedy premiera?Zobacz więcej

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Andrzej Resetek (gość)

    Wypisz wymaluj model współczesnego polaka zniewolonego kredytem mieszkaniowym na 25lat zasuwającego w korporacji gdzie fundują mu pranie mózgu,stres. Traci masę czasu stojąc w korkach dojeżdżając do pracy i wracając bardzo późno z niej ( samochodem kupionym na kredyt oczywiście).W domu w zasadzie nawet się nie stołuje ponieważ ma catering w pracy.Żeby odreagować chodzi na siłownię o 2 w nocy (w ciągu dnia nie ma kiedy). W weekendy odwiedza galerie handlowe z ciuchami (chociaż na to czasu brakuje i ratuje się zakupami internetowymi- kurier przynosi mu paczki do pracy).W sobotę upija się żeby choć na chwilę zapomnieć o jego szarej rzeczywistości i przyszłości.W niedzielę budzi go kac i rozdrażnienie.Żeby nie było tak kolorowo w jego mieście panuje SMOG na który jest skazany na najbliższe kilkanaście lat. Nie wyrobisz wyśrubowanej normy w pracy?Stracisz ją - a dług zostanie zlicytowany,bank zabierze mieszkanie i jesteś zerem. To nie fikcja- TO SIĘ DZIEJE NAPRAWDĘ! Tak naprawdę jest niewielka granica pomiędzy tym serialem a rzeczywistością.

    14.02.2019 08:37
  • hm (gość)

    Jak to gdzie oglądąć? To się dzieje na żywo we Francji.

    04.02.2019 15:29

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×