Trzy nowe seriale w styczniu w CANAL+

W styczniu 2013 CANAL+ rozpoczyna emisję aż trzech nowych seriali: "Świat bez końca", "Transporter" oraz "Kabul Kitchen".

Multimedia

"Świat bez końca", nadawany od 6 stycznia w każdą niedzielę o 20:00, to kontynuacja znanego widzom CANAL+ serialu "Filary Ziemi". Historia rozgrywa się w tym samym miejscu 200 lat później, w momencie, gdy Anglia zostaje uwikłana w mającą trwać ponad wiek wojnę z Francją. Obie produkcje są adaptacjami powieści jednego z najpoczytniejszych pisarzy naszych czasów Kena Folletta, a w ich powstanie zaangażowani byli m.in. bracia Ridley i Tony Scott. "Świat bez końca" to nakręcona z rozmachem, wysokobudżetowa, międzynarodowa produkcja (łączny budżet wyniósł blisko 50 milionów dolarów). Twórcom udało się zaangażować doborową obsadę. W serialu występuje m.in. Ben Chaplin, Cynthia Nixon, Miranda Richardson i Peter Firth.

Francusko-kanadyjski serial "Transporter" przenosi na mały ekran postać Franka Martina, niekonwencjonalnego kuriera wykreowanego przez Luka Bessona w przeboju kina akcji o tym samym tytule. Twórcy dysponujący budżetem 30 milionów euro, zaangażowali do pracy doświadczonych scenarzystów i reżyserów, mających na koncie pracę przy takich cyklach telewizyjnych, jak "Gwiezdne wrota", "Zagubieni", "Dexter" czy "Dynastia Tudorów". Na odtwórców głównych ról wytypowano: Chrisa Vance’a (serial "Skazany na śmierć"), Andreę Osvárt (serial "Pompeje"), Delphine Chanéac ("Istota") oraz François Berléanda, który rolę inspektora Tarconiego odtwarzał w kinowym pierwowzorze. Liczący 12 odcinków serial widzowie CANAL+ będą oglądać od 24 stycznia 2013 w czwartki o 21:00 (w każdy czwartek emisja dwóch premierowych epizodów).

Nowością serialową stycznia w CANAL+ jest również "Kabul Kitchen", komediowa produkcja oparta na doświadczeniach jednego z jej pomysłodawców i scenarzystów, Marka Victora, który przez 5 lat prowadził restaurację w stolicy Afganistanu. Victor, z wykształcenia dziennikarz, echa swoich przeżyć w jednym z najbardziej niebezpiecznych krajów świata przeniósł na mały ekran w żartobliwej konwencji. Bohater opowieści, operatywny restaurator Jacky, w kolejnych odcinkach zmaga się z problemami, jakich nie napotkałby w ojczystym kraju. W Kabulu odwiedza go córka, której nie widział od 20 lat. Dziewczyna przyjechała z misją humanitarną i zamieszkuje u ojca. Za reżyserię pierwszego sezonu "Kabul Kitchen" są odpowiedzialni Frédéric Berthe, Jean-Patrick Benes i Allan Mauduit. W rolach głównych wystąpili: Gilbert Melki ("Largo Winch"), Stéphanie Pasterkamp ("Głowa w chmurach") i Simon Abkarian ("Wziąć sobie żonę").

Ponadto, 2 stycznia CANAL+ rozpoczyna emisję "Fate/Zero II". Liczący 12 epizodów drugi sezon serialu anime będzie nadawany w każdą środę około 23:00. Wyreżyserowana przez Ei Aokiego produkcja jest chwalona za nietuzinkowo zarysowane postacie i brak jednoznacznego podziału na dobro i zło. Atutami produkcji są też przemyślane dialogi, spektakularne efekty specjalne, dobra ścieżka dźwiękowa oraz dawka zdrowego poczucia humoru.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×