Tureckie seriale i filmy kostiumowe. Co obejrzeć, jeśli lubisz "Wspaniałe stulecie" i "Imperium miłości"?

Lubisz "Wspaniałe stulecie" i "Imperium miłości"? Tęsknisz za tego typu produkcjami, które przeniosą Cię do dawnych czasów? Sprawdź, jakie inne filmy i seriale znad Bosforu mogą zapełnić pustkę po ulubionych tureckich tytułach!

Multimedia

Tureckie seriale kostiumowe

Popularność tureckich seriali w Polsce zaczęła się od "Wspaniałego stulecia" - serialu kostiumowego o losach sułtana Sulejmana Wspaniałego (Halit Ergenç). Polscy widzowie z zapartym tchem obserwowali, co działo się w Imperium Osmańskim, jak wyglądało życie sułtana, jego dworu i haremu, w którym znalazła się piękna Roksolana, czyli sułtanka Hürrem (Meryem Uzerli/Vahide Perçin).

Jak kończy się historia o Sulejmanie Wspaniałym? Zobacz więcej

Później w polskiej telewizji zaczęły pojawiać się tureckie seriale, których akcja rozgrywała się w czasach współczesnych. Większość z nich także zyskała sporą popularność wśród Polaków, głównie ze względu na wątki miłosne i urodę aktorów, którzy w nich występują. Nie ulega jednak wątpliwości, że to właśnie kostiumowe produkcje znad Bosforu są tym, co najbardziej intryguje widzów.

Poza "Wspaniałym stuleciem" mogliśmy oglądać także kolejne sezony tego serialu - "Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem" oraz "Wspaniałe stulecie: Sułtankę Kösem - Murad IV". Serca polskich widzów skradła także całkiem inna produkcja "Imperium miłości", w której zobaczyliśmy losy bogatej krymsko-tatarskiej rodziny na początku XX wieku. Serialem kostiumowym, który pokazywała telewizja w Polsce jest także "Zraniona miłość" z Halitem Ergençem w roli głównej. Jakie inne kostiumowe produkcje powstały w Turcji? Zobaczcie w galerii!

Tureckie seriale, które powinny być pokazane w polskiej telewizjiZobacz więcej

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • Edyta (gość)

  Witam, gdzie obejrzę Mehmeda Zdobywcę?

  13.05.2020 17:54
 • E. (gość)

  Dla mnie jedynym wartościowym, który na serio było warto obejrzeć z tych, które przynajmniej częściowo udało mi się zobaczyć był "Grzech Fatmagul". Też ma swoje braki, w szczególności jeden poważny, ale to serial naprawdę piękny i prawdziwy (?). "Wspaniałe Stulecie" było dobrze, szczególie pod wzgledem estetycznym i aktorskim zrobione, ale moim zdaniem w żaden sposób nie budujące.

  12.04.2020 14:37
 • gość (gość)

  Najbardziej podobała mi się „Zraniona miłość” (Jesteś moją ojczyzną).

  12.04.2020 13:57
 • gość (gość)

  „Wspaniałe Stulecie: Kösem” znajdziesz na grupie na facebooku Turcja Polish Fans, w plikach (osobno jest I sezon, a osobno II i III).

  11.04.2020 20:01
 • Doda (gość)

  Wspaniałe stulecie można oglądać ciągle ...

  07.04.2020 20:21
 • Doda (gość)

  Wspaniałe stulecie można oglądać ciągle ...

  07.04.2020 20:21
 • Wspaniałe Stulecie (gość)

  WITAM .JAK KTOŚ CHCE OBEJRZEĆ WSPANIAŁE STULECIE TO JEST NA ZALUKAJ

  07.04.2020 15:09
 • Sky (gość)

  Gdzie obejrzę Wspaniałe stulecie Kosem nigdzie nie ma, a tvPis wyrzucił z vod???

  07.04.2020 09:27

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×