Turniej Czterech Skoczni. Kwalifikacje w Oberstdorfie. Udany powrót Stocha [WYNIKI, PARY K.O]

Redakcja Telemagazyn
Kamil Stoch z bardzo dobrej strony zaprezentował się w pierwszym występie po przerwie spowodowanej kontuzją stawu skokowego. Dwukrotny mistrz olimpijski w kwalifikacjach do inauguracyjnego konkursu Turnieju Czterech Skoczni zajął 11. miejsce. Do niedzielnych zawodów w Oberstdorfie zakwalifikowało się pięciu polskich skoczków.

Kamil Stoch w Pucharze Świata nie zdobył dotychczas punktów i dlatego bardzo wcześnie musiał zasiąść na belce startowej. Polski skoczek uzyskał w swojej próbie 128,5 metra i na dłuższy czas objął prowadzenie. Pozostali polscy skoczkowie nie zaprezentowali aż tak wysokiej dyspozycji. Awans wywalczyli jeszcze Jan Ziobro, Dawid Kubacki, Aleksander Zniszczoł i Piotr Żyła. Ten ostatni skoczył zaledwie 114 metrów i z trudem zmieścił się w najlepszej pięćdziesiątce.

W kwalifikacjach do konkursu w Oberstdorfie najlepszy okazał się Słoweniec Peter Prevc, który oddał skok na 138,5 metra. Drugi był Austriak Gregor Schlierenzauer, a trzeci Japończyk Noriaki Kasai. W niedzielnym konkursie polscy skoczkowie będą mieli bardzo wymagających rywali. Kamil Stoch w parze K.O. powalczy z Austriakiem Stefanem Kraftem, siódmym zawodnikiem Pucharu Świata.