Turysta - film, recenzja, opinie, ocena

W pociągu do Wenecji Frank poznaje Elise. Okazuje się, że skrywa ona pewien sekret. Szukający spokoju Frank zostaje wplątany w wojnę między rosyjską mafią a wspieraną przez Interpol włoską policją.

Multimedia

NASZA OCENA: 6/10

Frank Tupelo (Johnny Depp) jest nauczycielem matematyki, przeciętnym amerykańskim turystą, który przyjechał na wakacje do Włoch, by wyleczyć serce złamane po miłosnym zawodzie. W przedziale pociągu do Wenecji poznaje Elise Clifton-Ward (Angelina Jolie) - tajemniczą i piękną kobietę. Ku jego zdziwieniu to ona zaczyna z nim flirtować i ta niezwykła znajomość, już poza pociągiem, szybko przeradza się w romans. Okazuje się, że Elise jest zamożna: mieszka w pięciogwiazdkowym hotelu, obdarowuje Franka drogimi prezentami. Ale też skrywa pewien bardzo niebezpieczny sekret, o którym mężczyzna dowiaduje się z ust inspektora Johna Achesona (Paul Bettany). Otóż Elise była kochanką nijakiego Alexandre’a Pearce’a, genialnego bankiera rosyjskiego mafiosa, który przez wiele lat prał, ukrywał i lokował pieniądze bossa, by pewnego dnia go okraść i zniknąć. Nikt go od tej pory nie widział, a jedynym tropem dla ścigających go mafiosów i agentów policji jest właśnie jego była kochanka. Podobno Alexandre przeszedł operację plastyczną, podobno udało mu się skontaktować z ukochaną i wyznaczyć jej datę i miejsce spotkania. Jaką więc role w tym wszystkim odgrywa Frank? Czy na pewno spotkanie Elise w pociągu było przypadkiem?

Nie od dziś i nawet nie od 10 lat Hollywood z upodobaniem kręci własne wersje przebojowych filmów z innych kontynentów, głównie Europy. Pierwowzorem "Turysty" był francuski thriller "Anthony Zimmer" w reżyserii Jerome'a Salle’a z Sophie Marceau i Yvesem Attali w rolach głównych. W hollywoodzkiej wersji zastąpili ich Angelina Jolie i Johnny Depp, a film zarobił blisko 300 milionów dolarów.

Piotr Radecki

Thriller amer.-fr. 2010, reż. Florian Henckel von Donnersmarck

WRÓĆ DO PROGRAMU TV ====

Komentarze

Skomentuj
  • Jan (gość)

    Mnie sie niechce komentowac ! A co k.......a nie wolno mi ?

    13.08.2019 11:11

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×