"Tutanchamon". Serial o wyjątkowym faraonie starożytnego Egiptu od 21 kwietnia w TVP1! [WIDEO+ZDJĘCIA]

Serial "Tutanchamon" w TVP1! Poznaj szczegóły i zobacz zwiastun tej nakręconej z wielkim rozmachem mini serii historyczna z oskarową obsadą!

Multimedia

"TUTANCHAMON" ODCINEK 1. W PIĄTEK, 21.04.2017 O GODZ. 20:30 W TVP1!

Miłość, zazdrość, dworskie intrygi oraz żądza władzy w kostiumowej opowieści o losach jednego z najbardziej znanych faraonów starożytnego Egiptu. "Tutanchamon" - nakręcona z wielkim rozmachem w pięknej scenerii marokańskiej pustyni mini seria historyczna z oskarową obsadą w Jedynce!

Starożytny Egipt. Faraon Echnaton zostaje otruty przez najwierniejszego sługę, a na tron wstępuje dziewięcioletni Tutanchamon. Młody faraon po kilku latach żeni się ze swoją siostrą Anchesenamon. Uwikłana pomiędzy lojalnością do męża a miłością do innego mężczyzny kobieta dokonuje wyboru… W tym czasie Egipt musi stawić czoło najazdowi Mitanniczyków, a władca zostaje ciężko ranny. Jak potoczą się dalsze losy bohaterów?

Interesująca historia starożytnego świata, widowiskowe sceny batalistyczne oraz bogata scenografia to nie jedyne atuty filmu. Na uwagę zasługuje również gwiazdorska obsada, a wśród niej laureat Oscara, sir Ben Kinglsey.

Scenariusz: Brad Bredeweg, Peter Paige, Michael Vickerman.
Autor wersji polskiej: Wojciech Fladziński.
Wyk.: Ben Kingsley, Avan Jogia, Nonso Anozie, Sibylla Deen.

Komentarze

Skomentuj
  • Sandra (gość)

    Guman

    13.05.2017 01:30

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×