"Tutanchamon" - widowiskowa premiera serialowa w styczniu w TVP2

Od połowy stycznia 2016 r., w każdy czwartek o 21:45 Dwójka pokaże nowość – widowiskowy miniserial historyczny "Tutanchamon".

Multimedia

Spektakularna, nakręcona z niezwykłym rozmachem, mini seria o jednym z najbardziej znanych, a jednocześnie najbardziej tajemniczym faraonie starożytnego Egiptu. Żądza władzy, miłość, zazdrość, dworskie intrygi, widowiskowe sceny batalistyczne, a wszystko to w bajkowej scenerii piasków Maroka, pięknych kostiumach i doskonałej obsadzie z laureatem Oscara, Sir Benem Kinglseyem w jednej z głównych ról w nowym serialu "Tutanchamon". Sześcioodcinkowy serial historyczny widzowie TVP2 zobaczą już od 21 stycznia w każdy czwartek o 21:45.

CZYTAJ TAKŻE:

NOWE SERIALE 2016. PREMIERY ZAGRANICZNYCH SERIALI W 2016 ROKU! [GALERIA]
NOWE POLSKIE SERIALE 2016. PREMIERY POLSKICH SERIALI W 2016 ROKU! [GALERIA]

Zdjęcia do tej widowiskowej produkcji kręcone były w marokańskim Ouarzazate, gdzie ekipa ponad 650 osób przez wiele miesięcy pracowała w niemal 40-stopniowym upale, by jak najwierniej oddać realia architektoniczne Egiptu sprzed 3 tysięcy lat. Na potrzeby mini serii zrezygnowano z użycia green screenów, a w zamian zbudowano 65 planów filmowych, w tym monumentalną bramę do Teb, dziedziniec Pałacu Królewskiego, zapierającą dech świątynię Tutanchamona, dwanaście gigantycznych Sfinksów stojących u bram, czy wreszcie całą wioskę domków na obrzeżach miasta. Na wszystkich elementach scenograficznych ręcznie odtworzono antyczne hieroglify i piktogramy. Z równą pieczołowitością produkcja podeszła też do przygotowania ponad 5 tys. elementów garderoby składających się na kostiumy egipskich bohaterów, 1700 par butów, 300 sztuk ręcznie robionej biżuterii oraz 1000 sztuk broni.

Reżyseria: David Von Ancken
Scenariusz: Michael Vickerman, Peter Paige & Bradley Bredeweg
Zdjęcia: Chris LaVasseur
Wyst: Ben Kingsley (wezyr Ay), Avan Jogia (Tutanchamona), Sibylla Deen (Ankhe), Alexander Siddig (Amun), Kylie Bunbury (Suhad), Peter Gadiot (Ka), Iddo Goldberg (Lagus), Nonso Anozie (General Horemheb)

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×