TVP chce przejąć Showmax w całej Europie! Stacja walczy o dostęp do biblioteki i zaplecze technologiczne

TVP jest w trakcie rozmów na temat przejęcia marki Showmax na 24 rynkach europejskich. Zarząd stacji jest zainteresowany zakupem serwisu i licencji platformy Showmax. TVP walczy nie tylko o dostęp do biblioteki, ale również zaplecze technologiczne marki. Co z tego wyniknie?

Multimedia

W grudniu 2018 roku informowaliśmy, że serwis Showmax zniknie z polskiego rynku VOD z końcem stycznia 2019 roku. Zakupem platformy zainteresowana jest jednak Telewizja Polska. Jak nieoficjalnie dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, TVP chce przejąć Showmaxa w całej Europie, czyli w 24 krajach europejskich. Szczegóły negocjacji nie są na razie znane, ale według Wirtualnychmediów, stacja walczy nie tylko o dostęp do biblioteki i zaplecze technologiczne platformy na polskim rynku. Pomysłem zainteresowanie są już pierwsi potencjalni reklamodawcy i inwestorzy.

TVP wykupi Showmax Polska? "Jesteśmy potencjalnie zainteresowani"Zobacz więcej

Co przemawia za tym pomysłem? Na pewno koszty produkcji w Polsce, które są dużo mniejsze niż w zachodnich krajach europejskich. Z podobnego założenia wychodzi przecież Discovery, które planuje produkować większość swoich programów w Polsce.

Przypominamy, że Showmax przetrwał w Polsce niecałe dwa lata. Jego zniknięcie z polskiego rynku z pewnością jest sporą stratą dla branży VOD w naszym kraju. Południowoafrykański serwis mocno stawiał na polskie produkcje, a takie hity jak "Rojst" czy "Ucho Prezesa" cieszyły się ogromnym uznaniem widzów i krytyków. Subskrybenci platformy będą mieli do niej dostęp jeszcze do 31 stycznia 2019 roku, po tej dacie platforma zostanie zamknięta. Jak oceniacie decyzję właścicieli serwisu?

31 stycznia 2019 r. Showmax wycofuje się z Polski, a usługa przestanie być dostępna. Jest to następstwem strategicznej wizji właściciela Showmax – Naspers Group, o wycofaniu się z działalności w sektorze rozrywki wideo prowadzonej w ramach MultiChoiceGroup, do której włączony został Showmax. Pomimo dobrych wyników i popularności serwisu, dalszy rozwój Showmax Polska, jako jedynej firmy działającej w obszarze wideo poza Afryką, nie mieści się w ramach przyjętej strategii zarówno MCG, która koncentruje się na kontynencie afrykańskim, jak i Naspersa. Showmax Africa nadal będzie działać jako część MultiChoiceGroup. Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim partnerom, klientom i zespołowi Showmax, którzy wspierali firmę od momentu powstania prawie dwa lata temu i przykro nam, że ta historia się już kończy.

Zobacz galerię

Zobacz relację z premiery nowego filmu Patryka Vegi - "Plagi Breslau":

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×