TVP i Netflix stworzą razem serial? Ma to być adaptacja głośnej powieści!

Trwają negocjacje na temat koprodukcji serialu na podstawie powieści „Erynie” Marka Krajewskiego. Sprawdź, co już wiadomo na temat współpracy TVP i Netfliksa!

Multimedia

Pierwszym polskim serialem Netfliksa był oczywiście "1983". W planach jest już drugi sezon produkcji, lecz amerykańska platforma streamingowa ma znacznie ambitniejsze plany. Jak donosi Dziennik Gazeta Prawna przedstawiciele negocjują z Telewizją Polską w sprawie wspólnych prac nad nowym projektem.

"Zmiennicy", "Czterej pancerni", "Czterdziestolatek" i inne kultowe seriale sprzed lat! Oglądaliście je wszystkie?Zobacz więcej

Ma to być adaptacja powieści "Erynie" Marka Krajewskiego. Książka ta stanowi pierwszą część serii opowiadającej o przygodach komisarza Edwarda Popielskiego i rozgrywa się we współczesnym Wrocławiu. Autor stosuje również skoki retrospekcyjne, które przenoszą czytelnika do Lwowa z roku 1939 i Wrocławia z lat 40. Głównym motywem fabularnym jest wątek kryminalny, a mianowicie skomplikowana sprawa brutalnego morderstwa.

Na razie nie wiadomo, czy negocjacje zakończą się sukcesem. Nowe informacje w tej sprawie powinny się wkrótce pojawić.

Klasyka australijskiego kina w TVP Kultura!Zobacz więcej

Zobacz galerię

Najlepsze seriale według polskich gwiazd

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×