TVP pozywa wPolityce.pl i wSumie.pl!

Zgodnie z zapowiedziami Telewizja Polska S.A. złożyła w sądzie pozew przeciw redaktorom naczelnym portali wPolityce.pl i wSumie.pl, Markowi Pyzie i Dorocie Łosiewicz oraz wydawcy obu portali spółce Fratria, żądający publikacji sprostowania nieprawdziwej publikacji o Andrzeju Turskim.

Multimedia

Przypominamy, że oba te portale 5 grudnia 2013 r. opublikowały kłamliwy tekst pod tytułem "wSumie.pl ujawnia prawdziwe powody odejścia Turskiego z Panoramy. Wystąpił pijany na wizji?". Równocześnie nie spróbowały nawet zweryfikować tej informacji w TVP, a także zwlekały i w efekcie nie opublikowały w całości przesłanego im przez rzecznika prasowego TVP sprostowania.

CZYTAJ TAKŻE: NIE ŻYJE ANDRZEJ TURSKI. ZMARŁ WIELOLETNI PREZENTER "PANORAMY" TVP POZYWA ZA SUGESTIĘ, ŻE ANDRZEJ TURSKI PRACOWAŁ PIJANY

TVP w treści pozwu żąda zamieszczenie na obu portalach oświadczeń obojga pozwanych, że przepraszają "Telewizję Polską S.A. za rozpowszechnienie (…) nieprawdziwych, godzących w dobre imię Telewizji Polskiej, informacji o prowadzeniu przez Andrzeja Turskiego w dniu 30 listopada 2013 r. audycji informacyjnej "Panorama" będąc pod wpływem alkoholu". A także, iż obydwoje z ubolewaniem oświadczają, że "zawarte w artykule informacje były nierzetelne i niepoparte faktami" i przyznają, że nie mieli żadnych podstaw do formułowania tezy o pozostawaniu Andrzeja Turskiego pod wpływem alkoholu" w trakcie prowadzenia Panoramy 30 listopada 2013 r.".

Jeśli pozwani tego nie uczynią, TVP wnosi o upoważnienie do opublikowania na koszt pozwanych tych oświadczeń w dzienniku "Gazeta Wyborcza".

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×