TVP wykupi Showmax Polska? Zarząd telewizji prowadzi już wstępne rozmowy

Zarząd TVP potwierdził, że jest zainteresowany zakupem serwisu i licencji platformy Showmax. Sprawdź, jak przebiegają negocjacje!

Multimedia

Kilka dni temu pojawiła się informacja, że z końcem stycznia platforma Showmax zniknie z polskiego rynku VOD. Okazuje się jednak, że jej zakupem zainteresowana jest Telewizja Polska. Taką informację w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl podał Maciej Stanecki, członek zarządu TVP.

Jako członek zarządu mogę powiedzieć, że jesteśmy potencjalnie zainteresowani zakupem serwisu i licencji platformy Showmax. Byłoby to uzupełnieniem dla naszej mocno rozwijającej się platformy VOD TVP. Oczywiście ostateczną decyzję będziemy mogli podjąć po przeprowadzeniu wyceny i potwierdzeniu co do zawartości oferty. Z punktu widzenia TVP szczególnie interesujące są biblioteka praw oraz same serwisy.

Showmax znika z polskiego rynku! Kiedy serwis przestanie być dostępny?Zobacz więcej

Stanecki powiedział również, że odbyły już się wstępne rozmowy w sprawie transakcji. Ta informacja nie znajduje jednak potwierdzenia ze strony szefostwa Showmaxa w Polsce, które odmówiło komentarza w tej sprawie.

Nie wiadomo także, czy TVP planuje wcielić ofertę Showmaxa do własnej platformy TVP VOD, czy może zachować go jako oddzielny serwis. Wydaje się, że TVP może zależeć m. in. na kontynuacji głośnego serialu pt. "Rojst". Pod znakiem zapytania stanie jednak los filmu "Kler", który miał zostać udostępniony na platformie wiosną 2019 roku. Władze TVP sceptycznie odnoszą się do tej produkcji Wojtka Smarzowskiego. W ramach serwisu Showmax wyświetlane dostępny był także program satyryczny "Ucho prezesa", którego 4. sezon miał pojawiać się wyłącznie w Showmaxie.

Olśniewająca Małgorzata Kożuchowska i uwodzicielska Maria Dejmek na premierze nowego filmu Patryka Vegi! [DUŻO ZDJĘĆ]Zobacz więcej

Negocjacje pomiędzy TVP a spółką Naspers są w fazie początkowej. Fani produkcji dostępnych na Showmaxie muszę uzbroić się w cierpliwość i czekać na dalsze informacje.

Zobacz galerię

Zobacz relację z premiery nowego filmu Patryka Vegi - "Plagi Breslau":

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×