Twarz Katarzyny Butowtt znali kiedyś wszyscy. Tak dziś wygląda "królowa polskiej reklamy". Ma 66 lat i nadal świetnie wygląda!

Katarzyna Butowtt była jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich modelek lat 80-tych i 90-tych. Zagrała w setkach reklam, pojawiła się na niezliczonej ilości billboardów - a to nie wszystko! Katarzyna Butowtt miała w swoim życiu także kilka epizodów aktorskich! Z czasem jednak całkowicie zniknęła z ekranów telewizorów. Czym się zajęła? Dziś Katarzyna Butowtt ma 66 lat i nadal świetnie wygląda!

Multimedia

Katarzyna Butowtt była królową polskiej reklamy

Swego czasu trudno było spotkać człowieka, który nie kojarzyłby jej twarzy. Katarzyna Butwott królowała w reklamach telewizyjnych i na billboardach. Wzięła udział w niezliczonej ilości kampanii, reklamując przeróżne produkty. Karierę w modelingu Katarzyna Butowtt rozpoczęła w wieku zaledwie 15 lat. Pewien fotograf zauważył ją na ulicy i postanowił zaproponował jej współpracę.

Miałam 15 lat, gdy fotograf współpracujący z Grażyną Hase podszedł do mnie na ulicy i zaprosił na zdjęcia. Moja mama zgodziła się i tak to się zaczęło - mówiła w jednym z wywiadów "królowa polskiej reklamy".

Wreszcie poznano się na jej talencie? Piosenkarka i aktorka przypomniała o sobie w wielkim stylu!Zobacz więcej

Kariera Katarzyny Butowtt

Młoda modelka rozpoczęła swoją karierę od pracy na wybiegach. Prezentowała kolekcje Mody Polskiej, Barbary Hoff, Grażyny Hase, Jerzego Antkowiaka, Ledy, Cory. Robiła karierę także poza granicami naszego kraju. Na przełomie lat 70. i 80. brała udział w pokazach mody w Szwajcarii oraz wzięła udział w sesjach zdjęciowych i kilku pokazach mody w Paryżu czy Mongolii. Dostała także propozycję kontraktu w Paryżu opiewającego kilka sezonów, z którego ostatecznie zrezygnowała dla dalszej edukacji.

Szczyt jej kariery przypadł na początek lat 90., kiedy to stała się "królową polskiej reklamy". To ona zagrała w pierwszych telewizyjnych reklamach, gwarantując sobie olbrzymią rozpoznawalność. Modelka była kojarzona także z bardzo popularną w tamtym czasie loterią "Teletombola", której była prezenterką. Katarzyna Butowtt ma na swoim koncie także kilka aktorskich epizodów, z których najpopularniejszym jest rola dziewczyny Wolfa w filmie "Psy".

Praca w reklamie sprawiła, że modelka zdobyła bardzo dużą popularność. Jej życie wypełniały ciągłe zlecenia i nowe kampanie. Żyła w bardzo szybkim tempie.

Katarzyna Skrzynecka odchodzi z "Twoja twarz brzmi znajomo"? Jurorka zabrała głos w tej sprawieZobacz więcej

Czym dzisiaj zajmuje się Katarzyna Butowtt?

Po trzech dekadach kariery, Katarzyna Butowtt postanowiła się wycofać z życia publicznego.

Przez wiele lat wykonywałam strasznie głupią i próżną pracę. Słyszałam, że niosłam radość z ekranów telewizora. Mnie to zupełnie nie satysfakcjonowało. Na studiach witano mnie od progu słowami: witaj, gwiazdo! Takie traktowanie mojej osoby przyczyniało się do mojego złego samopoczucia - przyznała w wywiadzie dla Onetu.

Modelka, w czasach największej popularności, ukończyła studia na kierunku psychologia. Po wycofaniu się ze świata publicznego, postawiła na działalność charytatywną. Rozpoczęła współpracę z Fundacją Dr Clown, której wolontariusze w przebraniu klaunów odwiedzają ciężko chore dzieci leżące w szpitalach, "lecząc" je śmiechem, żartem i zabawą.

Przez 10 lat chodziłam w stroju clowna po szpitalach i zabawiałam dzieci jako Dr Guzik. Wszystko robiłam jako wolontariuszka. Niestety w tym czasie złapałam wszystkie możliwe choroby dziecięce, więc dostałam zakaz udawania się do szpitali - zdradziła w jednym z wywiadów.

Nie zrezygnowała jednak z pomagania. Została rzeczniczką prasową fundacji.

Adriana Kalska i Mikołaj Roznerski znowu razem! Jak poradzili sobie z wyzwaniem?Zobacz więcej

Katarzyna Butowtt: życie prywatne

Dzięki reklamie, a właściwie swojej koleżance po fachu - Natalii Niemen - poznała swojego męża. Tomasz Butowtt był perkusistą w zespole, w którym śpiewał Czesław Niemen - mąż Natalii. Para poznała się na weselu. Ich uczucie okazało się być tak silne, że zostali małżeństwem.

Na początku były między nami spory polegające na tym, że toczyliśmy bój o to, kto będzie liderem w naszym związku. Mój tata zawsze mawiał, że małżeństwo to nic innego, tylko ciężka praca - jeden wielki obowiązek i kompromis. Po latach, gdy miałam już sporą wiedzę na ten temat, powiedziałam tacie, że dla mnie małżeństwo to ogromne ustępstwo - wyznała w rozmowie z "Onetem".

W styczniu 2023 r. Katarzyna Butowtt pojawiła się na pokazie Deni Cler. W ciemnym, dopasowanym garniturze i t-shircie prezentowała się jak nastolatka. Za chwilę, bo już w marcu, do kin wejdzie film "Jezioro słone" Katarzyny Rosłaniec, w modelka zagrała główną rolę.

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Alicja (gość)

    Natalia Niemen to córka Czesława. Żona Niemena nazywa się MAŁGORZATA NIEMEN i też była modelką.

    18.03.2023 12:49

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×