"Twarz" Małgorzaty Szumowskiej nagrodzona Srebrnym Niedźwiedziem na Berlinale! [WIDEO+ZDJĘCIA]

"Twarz" w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej został nagrodzona Srebrnym Niedźwiedziem 68. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Berlinale!

Multimedia

"Twarz" Małgorzaty Szumowskiej miała swoją premierę na 68. Międzynarodowym Festiwalu Filmowego Berlinale w piątek (23.02). Na czerwonym dywanie nie zabrakło polskich gwiazd, m.in. Mateusza Kościukiewicza, Agnieszki Podsiadlik, Michała Englerta. Autorka "Body/Ciało" czy "W Imię" zgarnęła za "Twarz" Srebrnego Niedźwiedzia, czyli Wielką Nagrodę Jury (Grand Prix Jury).

Reżyserka nie ukrywała podekscytowania. -To naprawdę duża nagroda. Oznacza, że jury pokochało mój film. Wszyscy powiedzieli mi za kulisami, że go uwielbiają - powiedziała. Co dla niej oznacza takie wyróżnienie? -To ten moment, kiedy otworzyły się drzwi dla kobiet w branży filmowej. Cieszę się, że biorę w tym udział - dodała. Złotego Niedźwiedzia otrzymała Adina Pintile z Rumunii za „Touch me not”.

Zobacz oficjalny zwiastun i plakat nowego filmu Małgorzaty Szumowskiej! [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

"Twarz" to współczesna baśń o człowieku, który stracił twarz w wypadku. Po nowatorskiej operacji wraca do rodzinnej miejscowości, ale ludzie nie wiedzą jak go traktować. Staje się dla nich kimś obcym. Odtwórcą głównej roli w „Twarzy” jest Mateusz Kościukiewicz („Wszystko co kocham”, „W imię”, „Matka Teresa od kotów”, „Amok”). W pozostałych rolach występują Agnieszka Podsiadlik nominowana w zeszłym roku do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego za występ w filmie „Baby Bump” oraz Małgorzata Gorol, debiutująca na dużym ekranie, laureatka prestiżowych nagród teatralnych, między innymi Nagrody im. Leona Shillera.

Zobacz galerię

Źródło: Associated Press

„TWARZ” w kinach od 6 kwietnia 2018 roku!

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×