"Twój Vincent" walczy o Oscara i zdobywa kolejne nagrody [WIDEO+ZDJĘCIA]

Dystrybuowany przez NEXT FILM „Twój Vincent” Doroty Kobieli i Hugh Welchmana znalazł się na oficjalnej liście tytułów zakwalifikowanych do walki o nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej. Natomiast już 9 grudnia zostaną wręczone Europejskie Nagrody Filmowe – „Twój Vincent” jest nominowany w kategorii Najlepszy Film Animowany.

Multimedia

Tzw. krótka lista filmów nominowanych do Oscarów zostanie ogłoszona 23 stycznia. Obecnie „Twój Vincent” jest w gronie produkcji, z którego zostaną wyłonieni faworyci wyścigu.

Tymczasem twórcy „Twojego Vincenta” otrzymują kolejne nagrody na festiwalach na całym świecie. W miniony weekend widzowie Spectrum Festiwal w Świdnicy przyznali filmowi Nagrodę Publiczności. Takim samym wyróżnieniem nagrodziła go widownia Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Mostra w São Paulo w Brazylii. Natomiast w Rumunii „Twój Vincent” otrzymał nagrodę specjalną Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ReAnimania. Został również uznany Najlepszym Filmem Pełnometrażowym Festiwalu Filmowego Adirondack w Nowym Jorku.

"Twój Vincent". Obrazy ożywione, czyli polski film zapisuje się w historii kinaZobacz więcej

Już za niecały miesiąc poznamy także zwycięzców trzydziestej edycji Europejskiej Nagrody Filmowej. „Twój Vincent” jest jednym z 4 tytułów nominowanych w kategorii Najlepszy Film Animowany. Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 9 grudnia w Berlinie.

Do tej pory w Polsce opowieść o tajemnicy Vincenta van Gogha obejrzało w kinach niemal 300 tys. widzów. Polsko-brytyjska koprodukcja notuje też sukcesy frekwencyjne za granicą, m.in. w: Stanach Zjednoczonych (3,9 mln dol. wpływów), Włoszech (1,5 mln dol.), Wielkiej Brytanii (923 tys. dol.), Holandii (494 tys. dol. i wzrost w drugi weekend). W związku z niesłabnącym zainteresowaniem film wciąż można oglądać w polskich kinach.

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

"TWÓJ VINCENT" W KINACH

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×