"Twoja twarz brzmi znajomo 16" odcinek 1. Karolina Pisarek rozczarowała. Patryk Cebulski uchwycił Bruno Marsa w 100 procentach i wygrał!

Za nami pierwszy odcinek programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Nowa ósemka Gwiazd zaprezentowała fenomenalne metamorfozy i zaskoczyła widzów swoimi talentami wokalno – tanecznymi. Jednak to Patryk Cebulski wykonaniem utworu „24K Magic” Bruno Marsa skradł serca jury i zajął pierwsze miejsce! Natomiast Karolina Pisarek została okrzyknięta „maskotką” edycji, Danzel pokazał swoją rockową stronę a Andrzej Kozłowski jako Krzysztof Krawczyk zachwycił wszystkich zajmując drugie miejsce na podium.

Multimedia

"Twoja twarz brzmi znajomo" - co się wydarzyło w 1. odcinku 16. edycji "TTBZ"?

Program rozpoczął się występem Małgorzaty Walewskiej oraz nowego jurora Krzysztofa Cugowskiego. Para zaśpiewała słynny utwór „Libiamo Ne' Lieti Calici” Giuseppe Verdiego z opery La Traviata.

Pierwszym uczestnikiem, który pojawił się na scenie był aktor Patryk Cebulski, który wcielił się w postać Bruno Marsa - artysty łączącego muzykę pop i funk. Ten wspaniały i charakterystyczny groove Bruno Marsa udało się Patrykowi uchwycić w 100 procentach! Za występ otrzymał od czwórki jury owacje na stojąco. – U mnie jest bardzo wysoko już teraz! Zanosi się na bardzo wysoki poziom, przynajmniej w twoim przypadku. Tu wszystko grało – powiedział Michał Wiśniewski. – Co za energia, co za show! Super! Przy tej niebywałej ilości ruchu, udało Ci się bardzo umiejętnie panować nad oddechem, strzelałeś tekstem jak z karabinu – dodała Małgorzata Walewska.

Drugim uczestnikiem był aktor, artysta kabaretowy Andrzej Kozłowski. Pierwszą postacią z jaką przyszło mu się zmierzyć była legenda polskiej muzyki – Krzysztof Krawczyk. Poradził sobie z tym zadaniem wyśmienicie! – To jest niebywałe! I głos i sposób chodzenia, gesty! Jestem zachwycona Twoim występem – powiedziała Małgorzata Walewska. –Fantastycznie! Wszystkie te przydechy, takie smaczki, które każdy śpiewający ma, i to wszystko tutaj było! Super! Mnie się bardzo podobało – dodał Krzysztof Cugowski.

Następnie na scenie wystąpiła najmłodsza w historii tego programu (w Polsce, i na świecie), uczestniczka, piosenkarka Viki Gabor. Viki miała bardzo trudne zadanie, gdyż w pierwszym odcinku wylosowała postać męską – The Weeknd! Zaśpiewała utwór „Blinding Lights” i wyszło jej to świetnie! – Viki, jestem pod wielkim wrażeniem Twojej dbałości o czystość intonacji – powiedziała Małgorzata Walewska. –Trzymam ze Ciebie kciuki! To było bardzo trudne zadanie dzisiaj, ale ja myślę, że ta bomba dopiero wybuchnie – podsumował Michał Wiśniewski.

Będzie najmłodszą uczestniczką w historii show! Fani programu nie szczędzą produkcji słów krytyki Zobacz więcej

Czwartą uczestniczką była czołowa hipiska w Polsce, królowa big-beatu, piosenkarka Ania Rusowicz. Ania również miała trudne zadanie, ponieważ wylosowała postać męską. Na scenie wcieliła się w Krzysztofa Zalewskiego i zaśpiewała utwór „Miłość Miłość”, ubrana w oryginalny garnitur artysty! –Aniu, to było zadanie rzucające cię na głęboką wodę, bo od razu wylosowałaś męską postać. Jednak, pomimo, że twój głos brzmiał kobieco w wielu momentach, to wszelkie maniery, przejścia na nosową barwę, to wszystko realizowałaś i my nie mogliśmy od ciebie uszu i oczu oderwać – powiedziała Katarzyna Skrzynecka. – To jest mission Imposible kogoś takiego jak Krzysiek „podrobić”. Było ok, ale to oznacza było tak sobie – podsumował Michał Wiśniewski.

Aktor Maciej Radel również zmierzył się z trudną metamorfozą, w pierwszym odcinku kołowrotek wylosował mu w postać Taylor Swift. Zaśpiewał piosenkę „Bad Blood” i dał się z siebie wszystko, do tego był całkiem sexy kobietą! – Znam taki klub w Los Angeles, gdzie zrobiłbyś wielką karierę w tym anturażu i z tą piosenką. I nogi masz takie kobiece, póki nie napinasz tego czworogłowego mięśnia – zażartowała Małgorzata Walewska. – Ja jestem pełen podziwu dla śpiewania falsetem tak długo, i jeszcze w szpilkach – ocenił Krzysztof Cugowski.

Pierwsza zagraniczna gwiazda w historii programu, piosenkarz Danzel wcielił się w rockowego frontmana zespołu Metallica – Jamesa Hetfielda. Wykonaniem utworu „Enter Sandman” rozpalił scenę! Był prawdziwy rock! – Co za power! Przyszedłeś i pozamiatałeś! Tak jakbyś to śpiewał codziennie i dziś jest jeden z tych dni. Jestem zachwycona! – powiedziała Małgorzata Walewska. – Wyszło naprawdę znakomicie! Dlatego będę czekał z niecierpliwością na aktorstwo, taniec, kobiety i śpiew – podsumował Michał Wiśniewski.

"Twoja twarz brzmi znajomo" - najlepsze i najbardziej kontrowersyjne występy w historii programu

Następnie na scenie wystąpiła piosenkarka Anna Jurksztowicz, która wykonała utwór „Rysa na szkle” Urszuli. Swoim wykonaniem zaczarowała scenę! –Urszula to jest styl życia, więc to jest taka trudna rzecz do zrobienia. I bardzo czekam, aż ten kołowrotek będzie łaskawy w innym repertuarze – ocenił Michał Wiśniewski. –Strasznie się cieszę, że tutaj jesteś. Gratuluję ci odwagi i gratuluję ci tego występu. W ogóle nie wystawałaś i nie było słychać Twojego głosu. Jestem pod wrażeniem – zachwyciła się Małgorzata Walewska.

Ostatnią uczestniczką była Karolina Pisarek, która wcieliła się w postać Królowej Pop – Madonny i zaśpiewała utwór „Sorry”. Występ oprócz śpiewania, składał się z bardzo trudnej choreografii. –Wokalnie nie mnie oceniać, ale myślę, że nie wyszło… Natomiast bardzo podoba mi się Twoje nastawienie, bo to jest podstawa w tym programie – dobrze się bawić, bo to jest program rozrywkowy. Jeżeli to rozsiejesz, to już zrobiłaś robotę w tym programie. Poza tym choreograficznie, to tu jest kawał roboty do zrobienia, więc to nie jest tak, że to jest łatwo zaśpiewać i zatańczyć, dlatego mimo wszystko ode mnie szacun – ocenił Michał Wiśniewski. –Nie sądzę żebyś była osobą, która wygra ten program, ale na pewno będziemy się świetnie bawić, mam wrażenie, że masz duże szanse zostać maskotką edycji i życzę ci tego Karolina, nie strać tego i nie zniechęcaj się w momencie kiedy coś idzie słabiej – dodała Małgorzata Walewska.

Po odcinku zapraszamy do platformy Polsat Go, w którym można obejrzeć program „Musisz to zobaczyć”, w którym Urszula komentuje występ Anny Jurksztowicz.

"Twoja twarz brzmi znajomo 16" odcinek 1. wygrał Patryk Cebulski!

Zobacz galerię

Tak prezentuje się tabela wyników po 1.odcinku:

 1. Patryk Cebulski
 2. Andrzej Kozłowski
 3. Danzel
 4. Viki Gabor
 5. Ania Rusowicz
 6. Anna Jurksztowicz
 7. Maciek Radel
 8. Karolina Pisarek
Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • TWISTED SISTER (gość)

  KISS I LOVE IT LOUD

  10.04.2022 17:48
 • GIPSY KNGS BAMBOLEO (gość)

  KISS I WAS MADE FOR LOVIN YOU

  10.04.2022 17:44
 • MODEM TALKING (gość)

  BONEY M

  10.04.2022 17:40
 • GERZGORZ MARKOWSKI (gość)

  GERZGORZ SKAWINSKI

  10.04.2022 17:25
 • AGNRZEJ GRABOWSKI (gość)

  RYSZAD RYNKOWSKI

  10.04.2022 17:23
 • Moja opinia w tej sprawie (gość)

  Witam bardzo się cieszę że rozpoczęła się kolejna edycja już 16 programu " Twoja Twarz Brzmi Znajomo" i że większość uczestników czyli Wiki Gabor jako The Weekend wykonała swoją pracę moim zdaniem bardzo fajnie dając z siebie wszystko następnie bardzo mi się podobał występ Andrzeja Kozłowskiego jako Krzysztof Krawczyk gdzie istniało duże prawdopodobieństwo że Andrzej jako Kabareciarz może przerysować Krzysztofa jednak nic takiego nie nastąpiło i na scenie Był Krzysztof Krawczyk Gratuluje potem bardzo mi się Podobał Maciej Radel jako Taylor Swift gdzie on widać było że na scenie tą Taylor był i dał z siebie wszystko a następnie Bardzo mi się podobał występ zwycięski zresztą Patryka Cybulskiego jako Bruno Mars gdzie Patryk przed wyjściem na scenę twierdził że nie potrafi tańczyć po czym wyszedł na scenę i zaczął tańczyć jednocześnie nie tracąc barwy Bruno Marsa moim zdaniem Patryk wygrał odcinek zasłużenie a następnie podobał mi się występ Danzela jako Metalica super wykonanie widać że Danzel się czuł w tym repertuarze dobrze. a teraz napisze o występach które mi się nie podobały na początku Ania Rusowicz jako Krzysztof Zalewski ja tam wcale w tym wykonaniu nie widziałem Krzysztofa Zalewskiego i nie oczarowała mnie Ania znakomita wokalistka jako Krzysztof przykro mi następnie mi się nie podobał występ pani Anny Jurksztowicz jako Urszuli znaczy na początku słyszałem głos Urszuli i ten występ się zapowiadał super jednak pani Ania swoją energią która być może przyda jej się w innych występach moim zdaniem rozłożyła ten występ skakaniem po scenie gdzie Urszula jak sama stwierdziła w Oryginale tego nie robi i to nie do końca już była Urszula niestety może w następnych odcinkach będzie lepiej następnie wcale nie podobał mi się występ Karoliny Pisarek jako Madonna wcale niestety w występie Karoliny nie widziałem Madonny jednak bardzo mnie zdziwiła ocena pani Małgorzaty Walewskiej która po pierwszym odcinku już była w stanie stwierdzić że Karolina nie wygra tej edycji tylko będzie jej maskotką a skąd ona to wie przecież to dopiero początek a przecież Karolina miała trudny utwór " sorry" gdzie oprócz śpiewania miała choreografie i jej to nie wyszło ale są następne odcinki gdzie Karolina może się poprawić i wygrać odcinek a nawet Edycje nic nie stoi na przeszkodzie.

  08.03.2022 17:24
 • No cóż (gość)

  Niestety ale Karolina kompletnie nie potrafi śpiewać. Strasznie fałszowała,to jakieś nieporozumienie że jest w tym programie.

  05.03.2022 18:13
 • Zuza (gość)

  Dziewczyno jesteś śliczna i rób to co ci wychodzi najlepiej, tylko już nie śpiewaj. Wszędzie ciebie pełno, i niech tak pozostanie, ale TTBZ to program nie dla ciebie. W tym programie nie koniecznie trzeba wyglądać, ale koniecznie trzeba mieć talent. Ty śpiewaj w samochodzie, w łazience, tylko nie publicznie.

  05.03.2022 11:16
 • Zuza (gość)

  Dziewczyno jesteś śliczna i rób to co ci wychodzi najlepiej, tylko już nie śpiewaj. Wszędzie ciebie pełno, i niech tak pozostanie, ale TTBZ to program nie dla ciebie. W tym programie nie koniecznie trzeba wyglądać, ale koniecznie trzeba mieć talent. Ty śpiewaj w samochodzie, w łazience, tylko nie publicznie.

  05.03.2022 11:15
 • Olo (gość)

  Co tam robi pisarek? To jakiś zart

  05.03.2022 10:57
 • Gienia (gość)

  Pisarek nie umie śpiewać Okropnie fałszowała

  05.03.2022 07:02
 • innowacyjna edycja (gość)

  Imponujące otwarcie występem dwojga jurorów. Krzysztof Cugowski jako juror puki co najlepszy jest w tych momentach gdy wypowiada się merytorycznie o technice śpiewu. Może być ciekawie. Równocześnie dziwnie było bez występu Roberta Janowskiego jako poprzedniego zwycięzcy. Może będzie w odcinku drugim albo w finale. Gratulacje dla Patryka za wygraną. Kawał dobrej roboty, a trudno jest otwierać nie tylko odcinek, ale cały sezon jako pierwszy uczestnik. Andrzej Kozłowski - naprawdę dobry Krzysztof Krawczyk. Trudne zadanie, bo to pierwsze wcielenie w tego artystę po jego śmierci. I jeszcze po poprzednim genialnym wcieleniu w wykonaniu Michała Meyera. Ten program da szansę pokazać się mu od innej strony. A co do innowacji to jest on chyba pierwszym kabareciarzem (facetem) w ttbz. Wcześniej była chyba tylko Kasia Pakosińska. Kolejny wyróżnik tej edycji to najmłodsza uczestniczka czyli Viki. I to najmłodsza chyba nie tylko u nas, ale globalnie. Ania Rusowicz jako uczestniczka, a mogłaby też być postacią do metamorfozy. Podobnie jak postać jej mamy. Byłyby to jakieś nowe postaci do losowania. Szkoda, że w pierwszym odcinku nie było nikogo premierowego, a w drugim będzie tylko jedna taka osoba. Oby z czasem było z tym lepiej. Maciek Radel może być jednym z najlepszych uczestników tej edycji. Jest tam potencjał. Fajny aktor i człowiek. Danzel to kolejna nowinka w tym programie. Faktycznie pierwszy gość z zagranicy tak w 100%. Wcześniej był Bilguun, ale on od dziecka mieszka w Polsce, była Natalia Avelon, ale ona tylko pracuje w Niemczech, a urodziła się w Polsce. No i oczywiście był Stefano Terrazzino, ale on też już dość długo mieszka w Polsce. Swoją drogą ten jego sentyment do ttbz czy też uznanie twórców programu dla niego jest fantastyczne. Często przy różnych okazjach pojawia się w programie. Tak często jak żaden inny tryumfator. Podobnie było i tym razem. Jest to super. Swoją drogą czułam, że Stef jakoś przewinie się przez ten odcinek, nie byłam pewna tylko kiedy. I się nie pomyliłam. W sumie sytuacja Danzela i Stefano w programie jest nieco podobna więc nic w tym dziwnego, że pojawił się w ttbz 16 akurat przy okazji jego występu. Miło było go zobaczyć. Anna Jurksztowicz jako Urszula - jeden z najlepszych występów odcinka. Karolina to kolejny nowy pomysł w ttbz czyli modelka w show scenicznym. Wcześniej bodaj tylko raz był facet, model - Kamil Pawelski. Karolinie poszło słabo, odstawała od reszty, trochę jak kiedyś Marcin Rogacewicz, może nawet bardziej, ale zadanie miała naprawdę wymagające jak na start dla kogoś spoza branży artystycznej. Niemniej brawa za odwagę. Pewnie z czasem się poprawi. Ogólnie zapowiada się interesująca, zdaje się mocna edycja.

  04.03.2022 23:15

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×