"Twoja twarz brzmi znajomo". Michał Rudaś wyznał, że jest gejem. "Jestem człowiekiem, a nie żadną ideologią"

Michał Rudaś - uczestnik 6. edycji "Twoja twarz brzmi znajomo" oraz wieloletni wokalista w programach "Jaka to melodia?" oraz "Taniec z gwiazdami" - wyznał, że jest gejem. "Jestem człowiekiem, a nie żadną ideologią" - podkreślił.

Multimedia

Michał Rudaś wyznał, że jest gejem

Przez lata Michał Rudaś występował w programach "Jaka to melodia?" i "Taniec z gwiazdami". Jego solówki zawsze robiły wrażenie i nie ma chyba fana telewizyjnych show, który nie znałby jego głosu. Był także uczestnikiem 6. edycji "Twoja twarz brzmi znajomo", 4. edycji "The Voice of Poland" oraz indyjskiego talent show "Dil hai hindustani".

Michał Rudaś w indyjskim talent show! Polak ma szansę na międzynarodową karierę? [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Przy okazji debaty publicznej, która toczy się na temat stanowiska polityków wobec praw społeczności LGBT, w osobistym i bardzo szczerym wpisie w mediach społecznościowych Rudaś wyznał, że jest gejem. Podkreślił przy tym, że chciałby żyć w kraju, gdzie może być sobą, kochać i móc o tym mówić.

Jestem człowiekiem, a nie żadną ideologią i niczyje słowa, a nawet sądowe werdykty tego nie zmienią. W skrócie LGBT przypisana mi jest litera G i nie wykorzystuję tego faktu do współtworzenia lub podążania za jakąkolwiek ideologią polityczną czy społeczną. Ja po prostu pragnę kochać i mieć wolność bez przeszkód tą miłością się dzielić i przyjmować ją, korzystając z tych samych praw, co inne kochające się pary. (...) Dla mnie normalność to różnorodność, wolność, miłość i wzajemna akceptacja i bardzo mnie cieszy fakt, że coraz więcej osób, które znam, wyznaje i głosi te wartości. To mi daje ogromne wsparcie i dzięki Wam czuję się w tym kraju jeszcze względnie bezpiecznie i nie myślę o ucieczce. Mam wszak nadzieję, że jeszcze kiedyś będzie normalnie.

Muzyk zaapelował do polityków, w tym prezydenta Andrzeja Dudy, aby przestali wykorzystywać środowisko LGBT do swoich rozgrywek politycznych. Zauważył, że ich wypowiedzi podsycają nienawiść i agresję ze strony społeczeństwa.

Michał Rudaś jako James Arthur. Czy to wykonanie doprowadzi go do finału? [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • wg wikipedii przerwana edycja ttbz ma zostać wznowiona 5.09 (gość)

  Michał Rudaś był kiedyś w tym programie. No i jeszcze w The voice of Poland. Jest świetnym wokalistą, a jego życie prywatne to jego sprawa.

  29.06.2020 12:12
 • ZTK (gość)

  Oczywiście, że jest Pan Człowiekiem i nie rozumiem dlaczego tłumaczy się Pan z tak osobistej i intymnej sprawy jak preferencje seksualne. Nie spotkałam się z tym, żeby ktoś tłumaczył się w mediach z faktu, że jest hetero. Co innego ideologia - dążenie do prawnego uznania, że związki jednopłciowe są małżeństwem. Nawet jeśli nazwie się wróbla słowikiem, to nie zacznie śpiewać, bo małżeństwo to możliwość poczęcia potomstwa. Zresztą są pary heteroseksualne, które żyją w wolnym związku i to ich sprawa. A z informacją medyczną to wierutna bzdura. Miałam pecha być w szpitalu kilkakrotnie w ciągu ostatnich lat i za każdym razem musiałam podać kto może mieć dostęp do dokumentacji medycznej. Testament napisany odręcznie jest nie do podważenia. Więc z upoważnieniem napisanym odręcznie i poświadczonym notarialnie też napewno tak jest. A że pazerna rodzina będzie starała się unieważniać takie dokumenty - małżeństwa też tak mają.

  18.06.2020 18:04
 • Marta (gość)

  Nie znam gościa. Taki znany? Nie interesuje mnie z kim on śpi jego sypialnia jego sprawa. Dlaczego zmusza innych do tego żeby słuchali jego wynurzeń. Pytam gdzie moje prawa?

  18.06.2020 16:10
 • Noooo (gość)

  Kraj pelen katolikow- LGTB WON!!!!!!!

  18.06.2020 15:19
 • bozena (gość)

  Jak się czyta te komentarze to nie mogę uwierzyć,że żyjemy w XXI-wieku.Dobrze byłoby trochę poczytać książek i otworzyć swoje głowy na innych ludzi,sprawy,problemy itd...Nikt nie każe Wam ,,drodzy'' komentujący pałać miłością ale tolerancja to jest podstawa dla inteligentnego człowieka.

  18.06.2020 14:18
 • Ddd (gość)

  No i bądź sobie gejem. LGBT to co innego

  18.06.2020 12:34
 • Adam (gość)

  Myślisz, że ktoś kupi to twoje p..... e? Wciskaj kit tym z Wilanowa! Ale 13 latka to byś przytulił pod kołdrą. : (

  18.06.2020 11:13
 • sab (gość)

  a co to kogo obchodzi kim on jest to jego sprawa pod koldre mu nikt nie zaglada nie moj tylek ale LGBT -----NIE to wielka mafia oplacajaca PO a PO dla pieniedzy i zdrady Panstwa podpisze wszystko czyli sprzeda Polske i Polakow ,bo lotnisko mamy w Berlinie po co na Polskie ---Zgroza

  18.06.2020 11:06

Dodaj komentarz

 • Trwa cisza wyborcza, dlatego komentowanie w serwisie zostało tymczasowo zablokowane. Zapraszamy do dzielenia się opiniami i komentarzami po zakończeniu ciszy

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×