"Twoja twarz brzmi znajomo" odcinek 9. s. 10. Amerykańskie media oburzone występem Boogiego! "Okropny występ i obraźliwy wygląd" [CYTATY+ZDJĘCIA]

Amerykański serwis internetowy Complex.com odniósł się do występu Boogiego w programie "Twoja twarz brzmi znajomo". Tym razem nie chodzi jednak o wyrazy uznania, lecz o ostrą krytykę! Sprawdź, co napisali Amerykanie!

Multimedia

Finał 10. sezonu programu "Twoja twarz brzmi znajomo" już w sobotę, 16.11.2018 o godz. 22:15 w Polsacie! - sprawdź program tv

Ostatni przed finałem odcinek 10. edycji programu "Twoja twarz brzmi znajomo" wygrał Bogumił "Boogie" Romanowski, który wcielił się w postać Drake'a i zaśpiewał jego słynną piosenkę "Hotline Bling". Występ ten nie umknął uwadze międzynarodowych mediów. Tym razem nie chodzi jednak o wyrazy uznania, ale o ostrą krytykę. Joe Price z amerykańskiego portalu Complex.com napisał tekst, w którym twierdzi, że występ Boogiego miał rasistowski charakter!

Wyjatkowo niejednogłośne jury! Kto wygrał, a kto w finale powalczy o Złotą Twarz? [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

W krytyce chodzi głównie o wykorzystanie tzw. "blackface". Jest to styl teatralnego makijażu, który odwołuje się do stereotypowych wyobrażeń obecnych w społeczeństwie amerykańskim, dotyczących osób o czarnym kolorze skóry. Pojawił się w XIX wieku i był jednym z symboli dyskryminacji rasowej w USA. Oto fragment artykułu:

Pomimo tego, że występ był płytki i obraźliwy, Bogumił i tak zdołał zdobyć główną nagrodę w programie.

W tekście można przeczytać także takie słowa:

Zdjęcie Boogiego noszącego blackface, zostało nawet udostępnione na instagramowym koncie programu ["Twoja twarz brzmi znajomo"], które ma ponad 40 tys. obserwujących. Pokazuje to, że nikt z pracujących przy show nie wpadł na to, by powiedzieć komuś, że to słaby pomysł.

Uczestnicy programu "Twoja twarz brzmi znajomo" już wielokrotnie wcielali się w czarnoskóre postaci i nie spotykali się dotąd z oskarżeniami o rasizm. Gdy w siódmym odcinku obecnej edycji programu, Rafał Szatan wcielał się w Jasona Derulo, kibicował mu sam artysta. Występy Kai Paschalskiej jako Beyonce czy Natalii Szroeder jako Whitney Houston spotkały się z międzynarodowym uznaniem.

Jason Derulo zchwycony występem Rafała Szatana! [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

W tekście widać wyraźnie różnice kulturowe pomiędzy Polską a USA. Autor artykułu odnosi się do albumu rapera Pusha-T, który jest zupełnie nieznany w naszym kraju. Raper ten nagrał tzw. "diss" na Drake'a, a na okładce ukazał go właśnie jako blackface. Być może w tym kontekście autor artykułu doszukiwał się elementów rasistowskich w występie Boogiego. Ciężko bowiem w ogóle podejrzewać producentów programu "Twoja twarz brzmi znajomo" o pobudki rasistowskie.

Zobacz galerię

Zobacz jak wyglądają kulisy powstawania programu "Twoja twarz brzmi znajomo"

Komentarze

Skomentuj
  • mimo całego zamieszania wokół tego występu (gość)

    gratuluję Boogiemu wygranej

    05.11.2018 13:58

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×