"Twoja Twarz Brzmi Znajomo" znowu w ogniu krytyki. Chodzi o rasizm i blackface. Paweł Góral śmieszkuje

Metamorfozy uczestników programu "Twoja twarz brzmi znajomo" budzą ogromne emocje. Twórcy programu po ostatnim występie Pawła Górala, który wcielił się w Tinę Turner, znowu zostali oskarżeni o rasizm! W sieci pojawiło się już stosowne oświadczenie.

Multimedia

"Twoja Twarz Brzmi Znajomo" znowu w ogniu krytyki

Przemiany uczestników polskiej edycji programu "Twoja twarz brzmi znajomo" nie umykają uwadze internautów, a nawet międzynarodowych mediów. Pisaliśmy już o tym, że jeden z amerykańskich serwisów odniósł się krytycznie do występu Boogiego. O rasizm oskarżano także Ewelinę Lisowską, która wcieliła się w amerykańskiego rapera Wiz Khalifę.

Oszałamiające metamorfozy w 3. odcinku! Kto okazał się najlepszy?Zobacz więcej

Podczas trwającej, 14. edycji "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" znowu pojawiły się zarzuty o rasizm. -Tak się bawi Polska? Ten program jest głupi i rasistowski. Skończcie z »blackface« - tego rodzaju wpisy pojawiły się na forach internetowych po występie Pawła Górala, który w 3. odcinku "Twoja twarz brzmi znajomo 14" wcielił się w Tinę Turner.

Producenci "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" wydali już w tej sprawie oświadczenie:

Drodzy Widzowie, jesteśmy bardzo zaskoczeni liczbą negatywnych komentarzy pod adresem programu »Twoja twarz brzmi znajomo«. Polska edycja spektaklu, postrzegana jako wzorowa za granicą, zawsze stara się pokazać świetne wykonania, które starają się być jak najbliżej oryginału. To idea znana na całym świecie. Twórcy i uczestnicy wszystkich poprzednich serii programu zawsze mieli na myśli jedno - jak najdokładniej (wokalnie, ruchowo i wizualnie) odtworzyć wielkie gwiazdy muzyczne polskiego lub obcego pochodzenia. Nad tym procesem czuwa zespół profesjonalistów, którzy przygotowują artystę do wykonania - czytamy.

Konflikt Skrzyneckiej i Arciuch się zaognia? Fani oburzeni zachowaniem jurorki!Zobacz więcej

Do zarzutów o rasizm odniósł się także Paweł Góral. Rozbawiony zamieszaniem wokół swojej osoby uczestnik "Twoja Twarz Brzmi Znajomo 14" napisał na InstaStories:

Od lat piję kawę z mlekiem, ale dopiero dzisiaj zacząłem się zastanawiać, czy zabielanie kawy nie jest przypadkiem oznaką rasizmu

Co o tym sądzicie?

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • zastanawiające jest czemu w jednych wcieleniach w ciemnoskórych wokalistów widzi się coś niestosownego, a w innych nie (gość)

  Przecież takie wcielenia są w tym programie od zawsze i to w wersji z każdego kraju. I co najważniejsze absolutnie nie mają na celu niczego negatywnego. Wręcz przeciwnie program ten przybliża widzom różnorodność gatunków muzycznych, Wszyscy biorący w nim udział starają się odwzorować wylosowaną postać jak najlepiej. Z szacunkiem i uznaniem. Nie mówiąc już o dodatkowym walorze tego programu jakim jest przekazywanie wygranej na cele charytatywne. Cenię wszystkich artystów podejmujących się tego trudnego zadania jakim jest TTBZ. Równocześnie wciąż moim ulubionym uczestnikiem/zwycięzcą pozostaje Stefano Terrazzino. Człowiek wszechstronnie uzdolniony z sercem na dłoni. Wiele rzeczy zawodowych oraz pozazawodowych robi bez rozgłosu. Np. ostatnio zupełnie przypadkowo dowiedziałam się, że to Stefano jest autorem zwycięskiej choreografii dla Kamila Kuroczko i Sary Janickiej na Mistrzostwa Świata Latino Show Dance. Dowiedziałam się o tym tylko dlatego, że gdzieś w mediach wspomniał o tym Kamil.

  24.03.2021 19:28
 • Oglądam (gość)

  Przedstawić i to całkiem DOBRZE, kulturalnie i w sposób NIE OBRAŹLIWY wokalistę o innym kolorze skóry - źle, a jakby usunęli z puli ciemnoskórych artystów, to też byłoby źle, bo wtedy uznaliby program za rasistowski, bo pomija ich... "logika" ludzi mnie chwilami zadziwia.

  21.03.2021 19:45
 • Ewa (gość)

  To przechodzi granice normalności!!!!

  21.03.2021 18:55

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×