"Tydzień z modą" w BBC Lifestyle od 7 kwietnia!

Poznajmy świat i styl najpiękniejszych modelek i prawdziwych miłośników mody - BBC Lifestyle zaprasza na Tydzień z modą!

Multimedia

Zapowiedzi programów w cyklu Tydzień z modą:

Hollywoodzkie gwiazdy mody Piątek 11 kwietnia, godz. 22:30

Hollywoodzkie gwiazdy mody to okno na świat mody w stylu vintage. Bohaterką programu jest hollywoodzka mistrzynitego stylu, Doris Raymond i jej sklep The Way We Wore.

W świecie mody i gwiazd filmowych Doris ma status ikony. Jej sławne klientki cenią ją za nieustępliwość w poszukiwaniu ukrytych skarbów i encyklopedyczną wiedzę o designerskich ciuchach. Sklep The Way We Wore to mekka hollywoodzkiej śmietanki, ale także naj¬słyn¬niejszych stylistów, takich jak George Kotsiopoulos czy stylistka gwiazd Jennifer Rade.

Doris przygotowywała także stroje do licznych filmów i programów telewizyjnych, między innymi Titanica i Zakazanego imperium. W programie Hollywoodzkie gwiazdy mody mamy okazję bliżej poznać Doris oraz ludzi, którzy pojawiają się w jej sklepie. Dowiemy się, jak ubrać celebrytkę na uroczystość na czerwonym dywanie i jak wyszukiwać perełki w stylu vintage na wyprzedażach i aukcjach.

Garderoby gwiazd Czwartek 10 kwietnia, godz. 22:30

Garderoby gwiazd przypominają pismo o modzie, które zaczęło żyć własnym życiem. Program oparty na blogu znakomitej fotografki mody, Jackie Dixon, i jej najlepszej przyjaciółki, modelki i projektantki Zary Martin, pozwala nam zaglądać do najbardziej prywatnej przestrzeni celebrytów: ich szaf z ubraniami.

W każdym odcinku Zara i Jackie zjawiają się w domach znanych osób, aby przeanalizować zawartość ich szaf. Znane kobiety, których garderoby zobaczymy w tym programie, to między innymi mistrzyni olimpijska Rebecca Adlington, gwiazda reality shows i projektantka mody Whitney Port oraz piosenkarka Paloma Faith.

Kate Moss: Zostać gwiazdą Poniedziałek 7 kwietnia, godz. 22:30

Kate Moss to ikona całego pokolenia. Żadna inna supermodelka nie trafiła na okładki tak wielu magazynów, nie pojawiała się tak często w nagłówkach gazet, nie miała takich zastępów fanów wśród mężczyzn i kobiet. O możliwość szycia dla niej zabiegają najwięksi projektanci mody. Versace, Gucci, Dior, Cavalli, Chanel czy Yves Saint Laurent - firmy reprezentowane przez Kate Moss nigdy nie mają problemów ze sprzedażą swoich produktów. Pod jej urokiem pozostawało wielu znakomitych artystów - od awangardowego Damiena Hirsta po wybitnego malarza Luciana Freuda. Ich prace sprawiły, że wizerunek modelki stał się jeszcze bardziej rozpoznawalny.

Co sprawia, że ktoś staje się ikoną? Jak doszło do tego, że Kate Moss stała się ulubienicą całego pokolenia? Kate Moss: Zostać gwiazdą to pierwszy dokument, który stara się odpowiedzieć na te pytania.

Film kręcony był na całym świecie - między innymi w Nowym Jorku, Paryżu i Mediolanie. Zobaczymy w nim wywiady ze słynną projektantką mody Vivienne Westwood, brytyjskim dziennikarzem Colinem McDowellem, fotografem mody Peterem Lindberghiem, mieszkającym w Zurychu, artystą-fotografikiem Daniele Buettim znanym ze swoich przerabianych zdjęć supermodelek, a także z dyrektorem domu mody Yves Saint Laurent Renaud Le Lesquenem, którzy będą próbowali wyjaśnić nam, dlaczego Kate Moss jest tak wyjątkowa.   Fotograf najpiękniejszych Wtorek 8 kwietnia, godz. 22:30

Ten jednoczęściowy dokument opowiada porywającą i szokującą historię życia fotografa Erwina Blumenfelda. Erwin przeżył dwie wojny światowe i został jednym z najlepiej opłacanych fotografów mody. Wywarł ogromny wpływ na rozwój fotografii jako formy sztuki. Mimo to, kiedy w tajemniczych okolicznościach zmarł w Rzymie w 1969 r., jego nazwisko zostało niemal zapomniane. Było to po części efektem jego niekonwencjonalnego stylu życia.

Fotograf najpiękniejszych to pierwszy film o Blumenfeldzie, ukazujący życie i pracę artysty za pośrednictwem jego niezwykłych fotografii, filmów o modzie, samodzielnie kręconych filmów i autoportretów. Zobaczymy historię mężczyzny, mającego obsesję na punkcie pięknych kobiet - ale także na punkcie samej fotografii.

Byłam Miss Środa 9 kwietnia, godz. 22:30

W latach siedemdziesiątych konkursy piękności były ogromnymi wydarzeniami telewizyjnymi oglądanymi przez rzesze widzów. Kiedy w 1971 r. Carolyn Moore została Miss Wielkiej Brytanii, przed telewizorami zasiadało około 20 milionów ludzi. Dzięki konkursowi ładna dziewczyna pochodząca z robotniczej rodziny mogła zarobić duże pieniądze i z dnia na dzień stać się sławna - wystarczyło pozować do zdjęć w kostiumie kąpielowym i odpowiedzieć na kilka banalnych pytań. Jak jednak wygląda życie "najpiękniejszej kobiety Wielkiej Brytanii" po 30 latach? Dokąd może zaprowadzić kobietę uroda? I co się dzieje, kiedy uroda przemija?…

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×