"Tylko dla personelu". Zajrzyj tam, gdzie wstęp wzbroniony! Co kryje się za zamkniętymi drzwiami?

Niewiele jest rzeczy, które zachęcają do otworzenia drzwi bardziej niż tabliczka „tylko dla personelu”. Co znajduje się za kulisami? Jak funkcjonują miejsca, w których jesteśmy tylko gośćmi – szpitale, lotniska, statki wycieczkowe? "Tylko dla personelu" w Nat Geo People pozwoli widzom zajrzeć tam, gdzie wstęp ma tylko personel.

Multimedia

"Tylko dla personelu" – premiery we wtorki od 17 września o godz. 21.00 na kanale Nat Geo People! - sprawdź program tv

Seria Nat Geo People otwiera przed nami drzwi, które zwykle są zamknięte dla postronnych osób, dzięki czemu mamy okazję zobaczyć, jak wyglądają od miejsca, które znamy tylko od strony klienta, paseżera lub pacjenta. Program w dynamiczny i zabawny sposób odkrywa tajemnice miejsc budzących od zawsze naszą ciekawość. Przedstawia również ludzi, od których zależy nasz komfort, a czasem nawet los.

Pharrell Williams, Hugh Jackman i Usher walczą z biedą! Gdzie oglądać?Zobacz więcej

MSC Seaside zabiera na swój ponad 320-metrowy pokład blisko 7000 osób, z czego prawie 1500 to obsługa. Na lądzie taki olbrzym byłby jednym z 50 największych hoteli świata. W jednym z odcinków „Tylko dla personelu” widzowie zobaczą, jak wygląda obsługa tak ogromnego przedsięwzięcia.

-Dzień jest skomplikowanym układem baletowym, a każdy członek załogi musi pamiętać o swoich ruchach. Ale ten złożony taniec opiera się na czymś przyziemnym… jednym bardzo długim korytarzu – opowiada narrator, próbując rozwikłać, w jaki sposób załoga znosi ze statku 15 tysięcy walizek w mniej niż dwie godziny, używając zaledwie dwojga drzwi. A to nie jedyna z tajemnic tej pływającej wyspy luksusu. Z dokumentu dowiemy się też o tym… co zrobić z zawartością toalet. Na MSC Seaside przybywa jej w tempie 30 ton dziennie.

Nat Geo People zabierze widzów również tam, gdzie szczególnie nie lubią trafiać, a jeśli tam są, liczą na to, że za kulisami wszystko jest dopracowane do perfekcji. Tylko czy w szpitalach brytyjskiej National Health Service (NHS) wszystko wygląda tak, jak chcielibyśmy żeby wyglądało? Personel liczącye 1,3 miliona osób robi co może, by sprostać potrzebom pacjentów, którzy łącznie odwiedzają placówki NHS 125 milionów razy rocznie. To nie tylko lekarze i pielęgniarki, ale ogromny sztab ludzi, którzy pracują w departamentach, o których istnieniu wielu pacjentów nie ma pojęcia. To oni, za zamkniętymi drzwiami, robią wszystko, by chorzy i ich rodziny czuli się komfortowo.

Nadchodzi jubileuszowa edycja programu! Gdzie tym razem restauracyjnych rewolucji dokona Magda Gessler?Zobacz więcej

Gdzie jeszcze każdy z nas bardzo chciałby wejść, ale zwyczajnie nie może, powstrzymywany tabliczkami „tylko dla personelu”? Takich miejsc jest sporo, a Nat Geo People zaspokoi naszą ciekawość. Oprócz szpitala i luksusowego statku, zabierze nas też za zamknięte drzwi lotnisk i kabin samolotów. Pytanie brzmi - czy wszyscy są gotowi, by poznać ukrytą prawdę?

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×