"Tylko nie mów nikomu". Będzie druga część filmu braci Sekielskich! Pokaże ją Netflix?

Niecałe dwie doby po premierze "Tylko nie mów nikomu" film Tomasza Sekielskiego i jego brata Marka, zebrał niemal 7 mln odtworzeń na YouTube. Twórcy ogłosili już, że powstanie druga część filmu o ofiarach pedofilii księży!

Multimedia

"Tylko nie mów nikomu" to od soboty 11 maja 2019 r. najpopularniejszy film w polskim internecie. Jego bohaterami są osoby, które w dzieciństwie były molestowane seksualnie przez księży. Dochodzi do spotkań ze sprawcami, które nagrywane są ukrytymi kamerami. Część z nich przyznaje się do winy i przeprasza za swoje czyny, inni twierdzą natomiast, że do kontaktów seksualnych dochodziło, bo te osoby tego chciały.

"Tylko nie mów nikomu". Nie było wytrysku, nie było problemu. Dokument Tomasza Sekielskiego o pedofilii w Kościele katolickim porusza i szokuje!Zobacz więcej

Jedną z ofiar jest Andrzej Nowak - prawnik, który w dzieciństwie sam padł ofiarą przemocy seksualnej ze strony księdza, a teraz pomaga ofiarom. W filmie "Tylko nie mów nikomu" wskazuje się, że czynów pedofilskich dopuszczali się także: były kustosz sanktuarium w Licheniu Eugeniusz M., ks. Franciszek Cybula, były kapelan oraz spowiednik prezydenta Lecha Wałęsy, a także ks. Dariusz Olejniczak, który 13 maja 2019 r. rano złożył na ręce papieża Franciszka prośbę o przeniesienie do stanu świeckiego.

Tomasz Sekielski i jego brat Marek zdradzili już, że powstanie druga część filmu. "Ten film został w całości sfinansowany ze zbiórki. W toku prac zgłosiło się do nas wiele ofiar, których historie nie znalazły się w tym dokumencie. Dotarły do nas nowe, szokujące dowody w tych sprawach. Dlatego zamierzamy nakręcić kontynuację i tak jak poprzednio chcemy, aby była to produkcja niezależna" - . Twórcy filmu apelują też do internautów, aby wpłacali darowizny na konto Kombinatu Medialnego, który wyprodukował "Nie mów nikomu". Jak podaje serwis Wirtualnemedia.pl, Sekielski prowadzi rozmowy na temat współpracy z Netflixem. Chce, aby film dotarł także do widzów spoza Polski.

Szymon Hołowna ostro o filmie Sekielskiego: Rzygać mi się chce!Zobacz więcej

Zobacz galerię

Źródło: TVN24/x-news

Komentarze

Skomentuj
  • Boluś (gość)

    Pedofilstwo jest okrucieństwem , lecz film obejmuje tendencyjnie jedną i to mniejszościową część społeczeństwa. Problem jest o wiele szerszy i pewnie będzie przemilczany przez największych oprawców w ramach hasła : Złodziej krzyczy - łapać złodzieja !!!!!!!

    13.05.2019 14:37
  • Przez81 (gość)

    Mnie się też rzygać chciało, ale nie na film, a na tych którzy ślubowali żyć w czystości, a popełniali takie bezeceństwa i nie widzieli w tym nic złego. A słowa-trzeba było przyjść wcześniej, (jak jeszcze mogłem) to byśmy się dogadali, to szczyt szczytów. Może wreszcie Franciszek podejmie decyzję o celibacie to przynajmniej skala pedofilstwa ulegnie zmniejszeniu.

    13.05.2019 12:25

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×