"Tylko nie mów nikomu". Szymon Hołowna o filmie Sekielskiego: Rzygać mi się chce!

Film Tomasza Sekielskiego o pedofilii w Kościele bije rekordy popularności w sieci i jest szeroko komentowany, także przez osoby publiczne. W sprawie "Tylko nie mów nikomu" wypowiedział się też znany z głębokiej wiary Szymon Hołowna.

Multimedia

Tomasz i Marek Sekielscy opublikowali film "Tylko nie mów nikomu" w sieci. Po niecałych dwóch dobach od premiery na YouTube, obejrzano go ponad 6 mln razy. Dwugodzinny dokument o pedofilii w Kościele jest kolejnym mocnym materiałem w tym temacie. Film jest szeroko komentowany, zarówno przez zwykłych obywateli, duchownych, jak i osoby publiczne.

"Tylko nie mów nikomu". Nie było wytrysku, nie było problemu. Dokument Tomasza Sekielskiego o pedofilii w Kościele katolickim porusza i szokuje!Zobacz więcej

Niedługo po premierze filmu w sieci, głos zabrał prymas Wojciech Polak, który wydał oświadczenie i przeprosił "za każdą ranę zadaną przez ludzi Kościoła". Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki także przeprosił oraz podziękował Sekielskiemu za film. W mediach społecznościowych pojawił się też komentarz znanego z głębokiej wiary Szymona Hołowni. Napisał on m.in.:

Obejrzałem ponad połowę filmu Tomka Sekielskiego, gdzieś do księdza Cybuli. Więcej na razie nie dam rady, bo zwyczajnie rzygać mi się chce. Obejrzę do końca na pewno. Z szacunku dla ofiar, którym ci księża połamali życie, doprowadzili do prób samobójczych, późniejszego rozpadu małżeństw, anoreksji, zaburzeń osobowości. Najlepszym komentarzem do tego filmu mogą być wczorajsze słowa Franciszka: "Pewnego dnia Duch Święty przewróci kopniakiem stolik i trzeba będzie zaczynać wszystko od początku".

Dziennikarz i prezenter zaznaczył jednocześnie, że "ani przez ten film z Kościoła nie odejdzie, ani nie będzie go mniej kochał". Dodał przy tym: "właśnie to daje mi prawo do gniewu i do stanowczego domagania się od zarządzających jego instytucjonalnym wymiarem, by wreszcie posprzątali ten syf i przestali chrzanić (by nie powiedzieć mocniej) o tym, że Sekielski jest stronniczy, albo że - w tym zdaje się są zgodni z niektórymi politykami - 'idzie atak na Kościół'".

Będzie druga część filmu braci Sekielskich! Pokaże ją Netflix?Zobacz więcej

Zobacz galerię

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Komentarze

Skomentuj
  • Izabela (gość)

    Film wstrząsnął i potrzasnal mnie ogromnie...brawo za odwagę!!!

    13.05.2019 21:39
  • teresa (gość)

    nie wszyscy maja neflix'a a wiekszosc ma dostep do youtube,wiec dlaczego druga czesc ma byc wyswietlana na Neflix;e? To krzywdzace dla tych ,ktorzy nie moga placic kolejnego abonamentu tak jak ja emerytka. Nie wplacilam tamtym razem ,ale tym razem wplace na druga czesc, Dobrze,ze taki film powstal. Dziekuje

    13.05.2019 19:49

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×