TYLKO U NAS! Q&A "Zbigniew Urbański: Prawdziwe zbrodnie" odc. 2: Zabójstwa w Miami - Andrew Cunanan [WIDEO]

W 2. odcinku programu "Zbigniew Urbański: Prawdziwe zbrodnie" poznamy historię Andrew Cunanana. Zobacz fragment Q&A z odcinka.

Multimedia

EMISJA: 5 listopada, godz. 22:00

Andrew Cunanan - urodził się 31 sierpnia 1969 roku w San Diego (Kalifornia, USA). Miał opinię uzdolnionego i inteligentnego. Był duszą towarzystwa. Ofiarami jego brutalnych żądzy padło co najmniej 5 osób, w tym znany projektant Gianni Versace, który został zastrzelony przed swoja rezydencją w Miami. Poszukiwano wszelkich możliwych połączeń między Versace, a jego zabójcą. Podejrzewano, że Cunanan mógł być zazdrosny o jego sławę i bogactwo oraz o to, że Versace był ikoną dla homoseksualistów (Cunanan był homoseksualistą, z czego był bardzo dumny). Domniemywano, że zamach na życie projektanta został zlecony przez włoską mafię, o kontakty z którą posądzano go od początku jego kariery. Żadna z tych wersji nie znalazła potwierdzenia w rzeczywistości. W tydzień po zabójstwie Gianniego Versace, Cunanan popełnił samobójstwo na łodzi, na której ukrywał się przed policją. Motywy zbrodni do dziś pozostają nieznane. Odcinek poświęcony historii Cunanana opiera się na zeznaniach naocznych świadków, znajomych i biegłych, którzy starają się zbadać tę złożoną historię zabójstw.

CZYTAJ TAKŻE: TYLKO U NAS! Q&A "ZBIGNIEW URBAŃSKI: PRAWDZIWE ZBRODNIE" ODC. 1. TERROR W RAJU - ANDRES BREIVIK [WIDEO] ZBIGNIEW URBAŃSKI WP IERWSZEJ POLSKIEJ PRODUKCJI KANAŁU 13 ULICA

STUDIO ZE ZBIGNIEWEM URBAŃSKIM Gościem Zbigniewa Urbańskiego będzie psycholog kryminalny Jan Gołębiowski. Jan Gołębiowski jest założycielem Centrum Psychologii Kryminalnej. Występuje w roli biegłego sądowego w Okręgowym Sądzie w Warszawie, pracuje również na Oddziale Psychiatrii Sądowej w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia. Jest jednym z najważniejszych ekspertów zakresie profilowania kryminalnego.

Więcej informacji na 13 Ulicy.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×