TYLKO U NAS! Q&A "Zbigniew Urbański: Prawdziwe zbrodnie" odc. 5. Masakra w Hungerford [WIDEO]

W 5. odcinku programu "Zbigniew Urbański: Prawdziwe zbrodnie" poznamy historię masakry w Hungerford. Zobacz Q&A z tego odcinka.

Multimedia

Michael Ryan był jedynakiem obdarzonym rodzicielską miłością i opieką. Jednak już w młodym wieku izolował się od społeczeństwa i rówieśników, oddając się swojej największej pasji związanej z militariami. 19 sierpnia 1987 roku w angielskim mieście Hungerford w hrabstwie Berkshire doszło do głośnej masakry popełnionej przez tego 27-letniego mężczyznę. Morderca urządził krwawą rzeź biorąc na celownik sąsiadów oraz własną rodzinę. Mężczyzna rozpoczął rzeź tuż po południu 11 km na zachód od Hungerford, Następnym przystankiem Ryana była stacja benzynowa, gdzie kontynuował strzelaninę. Na szczęście chybił, obyło się bez ofiar. Reszta masakry rozegrała się już w samym miasteczku. Uzbrojony w dwa półautomatyczne karabiny i pistolet, Ryan zabił 16 osób, w tym własną matkę i ranił 15 innych. Morderca popełnił samobójstwo barykadując się w budynku szkoły, do której uczęszczał w młodości. Strzelanina w Hungerford jest jednym z największych przestępstw z udziałem broni palnej dokonanych w Wielkiej Brytanii. Wydarzenia doprowadziły do znacznych ograniczeń w prawie posiadania broni w Anglii. Dokument poświęcony masakrze w Hungerford zawiera zeznania świadków, opinie ekspertów i biegłych, badających motywy, które skłoniły Ryana do masowych morderstw.

CZYTAJ TAKŻE: TYLKO U NAS! Q&A "ZBIGNIEW URBAŃSKI: PRAWDZIWE HISTORIE" ODC. 4. MASAKRA W COLUMBINE [WIDEO] TYLKO U NAS! Q&A "ZBIGNIEW URBAŃSKI: PRAWDZIWE ZBRODNIE" ODC. 3. KOSZMAR W CENTRUM HANDLOWYM [WIDEO]

STUDIO ZE ZBIGNIEWEM URBAŃSKIM Gościem Zbigniewa Urbańskiego będzie dr Andrzej Komorowski. Andrzej Komorowski był ekspertem ONZ w zakresie polityki społecznej, a obecnie pracuje jako certyfikowany seksuolog kliniczny i terapeuta.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×