TYLKO U NAS! Q&A "Zbigniew Urbański: Prawdziwe zbrodnie" odc. 7. Zabójca gliniarzy [WIDEO]

W 7. odcinku programu "Zbigniew Urbański: Prawdziwe zbrodnie" poznamy historię zabójc gliniarzy - Christophera Dornera. Zobacz Q&A z tego odcinka.

Multimedia

Christopher Dorner – były amerykański policjant LAPD (Los Angeles Police Department) i rezerwista United States Navy, który został oskarżony o serię ataków na policjantów i ich rodziny w lutym 2013 roku.

Dorner dorastał w dzielnicy klasy średniej w Norwalk w Południowej Kalifornii. Mimo spokojnej okolicy, Dorner odnosił wrażenie, że świat obraca się przeciwko niemu. Uważał, że w college’u był prześladowany na tle rasowym. Jego oburzenie i gniew dało upust w skutkującej tragicznymi skutkami masakrze.

CZYTAJ TAKŻE: TYLKO U NAS! Q&A "ZBIGNIEW URBAŃSKI: PRAWDZIWE ZBRODNIE" ODC. 6. TRAGEDIA W SOHO [WIDEO] TYLKO U NAS! Q&A "ZBIGNIEW URBAŃSKI: PRAWDZIWE ZBRODNIE" ODC. 5. MASAKRA W HUNGERFORD [WIDEO]

Po tym, jak zwolniono go ze służby, postanowił się zemścić. Brutalnie zamordował młodą kobietę i jej chłopaka. Była to córka policyjnego adwokata, któremu nie udało się wybronić Dornera przed utratą pracy. Mężczyzna został zwolniony ze służby w policji w 2008 r. za "wygłaszanie fałszywych oświadczeń". Po zabójstwie, Dorner opublikował oświadczenie w internecie, w którym wypowiedział wojnę swoim kolegom z policji, a także stwierdził, że w czasie pracy był dyskryminowany z powodów rasowych oraz oskarżył swoich kolegów o zrujnowanie jego kariery. Następnie kontynuował krwawe żniwo polując na dwóch policjantów w Riverside. Jeden z nich stracił życie. Dorner schronił się w górach. Rozpoczęła się policyjna obława. Zanim jednak mężczyzna został osaczony w górskim domku, zginął kolejny policjant, a Dorner popełnił samobójstwo. Odcinek przedstawia zeznania świadków, znajomych, ekspertów i biegłych, którzy starają się zbadać motywy zabójczego szału byłego policjanta.

STUDIO ZE ZBIGNIEWEM URBAŃSKIM Gościem Zbigniewa Urbańskiego będzie Dariusz Loranty. Dariusz Loranty jest biegłym sądowym specjalizującym się w tematyce uprowadzeń i porwań, ale przede wszystkim jako były negocjator policyjny jest ekspertem w dziedzinie negocjacji kryzysowych. Obecnie jest redaktorem naczelnym nowego pisma Trop. Magazyn Śledczy.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×