"Tytus, Romek i A’Tomek". Kultowy komiks doczekał się filmowej adaptacji. Co wiadomo o tej produkcji?

Komiks autorstwa Papcia Chmiela doczeka się pełnometrażowej wersji filmowej. W adaptacji zobaczymy przygody słynnych harcerzy i szympansa. Produkcją zajmie się Studio EGoFILM, które odpowiadało m.in. za serial "Kajko i Kokosz" dla Netflixa. Zobacz, co wiemy o nadchodzącym filmie!

Multimedia

"Tytus, Romek i A’Tomek" w wersji filmowej

O komiksach Papcia Chmiela słyszał każdy. Nawet jeżeli nigdy nie zgłębiałeś przygód "Tytusa, Romka i A’Tomka" to na pewno rozpoznałbyś postacie kultowych harcerzy i ich przyjaciela szympansa. Seria ta w 1979 roku została uznana za najwybitniejsze osiągnięcie polskiego komiksu, a w 2006 roku za najdłużej ukazującą się polską serię komiksową, która cieszy się wciąż niesłabnącą popularnością wśród czytelników. Jak się okazało, uwielbiani bohaterowie już niedługo powrócą do nas w nowej wersji. EGoFILM pozyskało prawa autorskie do ekranizacji kultowego komiksu. To właśnie to studio było odpowiedzialne za powstanie m.in. serialu Netflixa "Kajko i Kokosz".

Ada zamiast Adasia Niezgódki. Co jeszcze zaskoczy nas w nowej ekranizacji kultowej historii?Zobacz więcej

"Tytus, Romek i A’Tomek" . Co wiadomo o adaptacji filmowej?

W pierwszej kolejności powstanie pełnometrażowy film o przygodach "Tytusa, Romka i A’Tomka", a następnie seria animowana. Planowany czas rozpoczęcia prac nad filmem to początek 2023 roku. Fabuła filmu stanowić będzie połączenie wybranych ksiąg o przygodach trójki przyjaciół, dzięki czemu każdy bohater będzie miał szansę pokazać się zarówno jako indywiduum, jak również jako część wyjątkowego trio.

Amazon tworzy serial na podstawie kultowego filmu! Kto zastąpi Angelinę Jolie i Brada Pitta? Zobacz więcej

Jak podkreślają twórcy, zależy im na tym, żeby dać widzom coś zupełnie nowego, ale jednocześnie nie przekreślać historii znanych w komiksach. Ma być to połączenie, które sprawi, że filmowa adaptacja będzie interesująca dla młodych widzów, ale również starszych fanów Papcia Chmiela.

Studio EGoFILM stawia sobie za cel stworzenie z tego popularnego tytułu niezwykłego widowiska na miarę naszych czasów. Takiego, które zachwyci współczesnego widza w wieku 9–12 lat, który nie zna komiksów, jak i starszych odbiorców, dla których film może być wyjątkową podróżą w czasy dzieciństwa. Choć ten tytuł jest kultowy, to Twórcy chcą mu nadać nieco nowoczesnego sznytu – nie zabraknie żartów i zabawy, przy jednoczesnym zachowaniu ducha oraz charakteru serii komiksowej, tak aby oddać hołd twórczości Papcia Chmiela – tak swój projekt zapowiada w materiale prasowym studio EGoFILM.

Wśród twórców wymieniani są Maciej Kur, Rafał Skarżycki, Tomasz Leśniak, Ewelina Gordziejuk, Michał Śledziński, którzy znani są z innych produkcji dziecięcych.

Jesteście ciekawi nowej wersji komiksu "Tytus, Romek i A’Tomek"?

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×