"U Pana Boga w ogródku". Aleksander Skowroński w dramatycznej sytuacji. Trwa zbiórka pieniędzy dla 85-letniego aktora

Media obiegła wiadomość o dramatycznej sytuacji aktora Aleksandra Skowrońskiego. Po śmierci żony 85-letni mężczyzna został sam z niepełnosprawnym synem. Trwa zbiórka pieniędzy dla Aleksandra Skowrońskiego.

Multimedia

Aleksander Skowroński w dramatycznej sytuacji

Aleksander Skowroński to aktor, którego można było oglądać w wielu filmach czy serialach takich jak: "Boża podszewka", "Prawiek i inne czasy", "13 posterunek", "Adam i Ewa", "Kasia i Tomek", "Stara baśń", "U pana Boga w ogródku", "Uwikłanie", "Bilet na księżyc" czy "Korona królów".

85-letni aktor obecnie znajduje się w dramatycznej sytuacji. Po śmierci żony mężczyzna został sam z niepełnosprawnym synem i ledwo wiążą koniec z końcem. Adam Nalepa, który zainicjował zbiórkę pieniędzy dla Aleksandra Skowrońskiego, emocjonalnie opisał spotkanie z aktorem.

Krzysztof Kiersznowski dementuje plotki. "Jestem na zdjęciach"Zobacz więcej

85-letni Aleksander wysiadł z taksówki (którą mu opłaciłem, bo nie mógł sobie na nią pozwolić) i o dwóch kulach dowlókł się do studia, asekurowany przez prawie już kompletnie niewidomego Marcina. Obaj zaniedbani, mimo panującej temperatury w zimowych starych płaszczach, bo tylko takie mają, ale przepełnieni radością, że są znowu potrzebni

Mężczyźni mieszkają w zaniedbanym mieszkaniu i zalegają z opłatami za czynsz.

Aktor mieszka w mieszkaniu komunalnym, które nie jest przystosowane do potrzeb niepełnosprawnych lokatorów. W łazience brakuje prysznica i podwyższonej ubikacji, stara kuchnia funkcjonuje już tylko fragmentarycznie i stwarza zagrożenie, łóżko i meble są za niskie i uniemożliwiają samodzielnie wstawanie. Od lat z braku środków niewykonywane są podstawowe naprawy, większość sprzętów nie działa, a warunki higieniczne są w opłakanym stanie - co nie dziwi, widząc kondycję zdrowia Aleksandra i prawie niewidomego, niepełnosprawnego syna Marcina.

Inicjatywa Adama Nalepy spotkała się z dużym odzewem. Na stronie zbiórki można zobaczyć, że udało się zebrać ponad 100 tys. zł, a ta kwota wciąż rośnie.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • Tak kończą milionerzy (gość)

  Za rolę miliony, teraz bieda i nędza. Kto biedny wsiada do taksówki? Żył pełną gębą i takie są tego skutki.Smutne ,ale prawdziwe.

  13.08.2020 09:30
 • Ewa (gość)

  Co izrael mu nie płaci??????????????????

  12.08.2020 19:00
 • del Kichote

  @Grzegorz: jeśli nie wiesz, to co się odzywasz z krytyką? Następnym razem poczekaj z krytykowaniem, aż będziesz wiedział.

  Nie, nie wiem, jak było. I nie twierdzę niczego na wyrost w związku z tym. Jedno wiem: u ludzi niepełnosprawnych gro funduszy zżera zawsze konieczne w takich przypadkach leczenie. Jeśli przewlekła lub stała choroba dobierze się do twoich 4 liter, od samych cen niektórych leków zmiękniesz z podskakiwaniem...

  12.08.2020 18:19
 • Piso (gość)

  Prosze sie nie poddawac

  12.08.2020 15:58
 • Grzegorz (gość)

  Ludzie!!! Chyba powariowaliście z tymi zasiłkami, przecież za rolę brał wynagrodzenie, to gdzie podział?

  12.08.2020 15:54

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×