"Ukryta gra". Ania Karwan w muzycznym zwiastunie filmu wyprodukownego przez Watchout Studio Piotra Woźniaka-Staraka

Ania Karwan - uczestniczka 7. edycji "The Voice of Poland" - śpiewa piosenkę "The Secret Game", która zapowiada nowy film Łukasza Kośmickiego, "Ukryta gra". Obraz został wyprodukowany przez Watchout Studio tragicznie zmarłego Piotra Woźniaka-Staraka.

Multimedia

Wschodząca diva polskiej sceny muzycznej, jak po udziale w "The Voice of Poland" okrzyknięto Anię Karwan, w numerze "The Secret Game" – oto zwiastun muzyczny filmu "Ukryta gra" Łukasza Kośmickiego. Produkcja Watchout Studio ("Bogowie", "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej"), nagrodzona na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za montaż oraz Nagrodą Specjalną Jury, wejdzie do kin już 8 listopada. W rolach głównych Bill Pullman, Robert Więckiewicz, Lotte Verbeek i Aleksiej Sieriebriakow.

Ania Karwan zapowiada debiutancką płytę singlem "Głupcy"! [WIDEO]Zobacz więcej

Za produkcję zwiastuna muzycznego odpowiada Watchout Studio. Ania Karwan to zwyciężczyni konkursu Premiery 56. Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Pierwszą zapowiedzią jej debiutanckiej płyty, która ukazała się 15 lutego 2019 r., był radiowy przebój „Głupcy”, który zyskał ponad 13 milionów odsłon na YouTube. Ania Karwan szerszej publiczności znana jest z VII edycji programu "The Voice of Poland" z 2016 roku, w którym dotarła do finału i została okrzyknięta wschodzącą divą polskiej sceny muzycznej. Podczas „przesłuchań w ciemno” brawurowo wykonała utwór "Purple Rain" z repertuaru Prince’a, odwracając wszystkie cztery jurorskie fotele. Występ Ani powoduje ciarki przy każdym odsłuchaniu, nic więc dziwnego, że została dostrzeżona również na świecie znajdując wysokie miejsce w prestiżowym, międzynarodowym zestawieniu TOP TEN GLOBAL VOICE 2016.

Jej głos od lat można usłyszeć też w licznych produkcjach filmowych i serialowych, takich jak: "Listy do M", "Pitbull", "Planeta Singli" czy "Legendy Polskie", gdzie wspólnie z Mateo przypomniała przebój Zdzisławy Sośnickiej "Aleja Gwiazd". O piosence do "Ukrytej gry" Ania mówi tak:

Piosenka "The Secret Game" to spełnienie moich marzeń, kompozycja jest skrojona na miarę moich wokalnych możliwości. Tym samym jest to najtrudniejszy utwór technicznie, który dał mi ogrom satysfakcji. Jestem bardzo szczęśliwa, że mogłam dołożyć szczyptę swoich emocji do tak pięknego projektu i tym samym złożyć hołd całej ekipie, a przede wszystkim Piotrowi Woźniakowi-Starakowi za dzieło jego życia.

Autorem muzyki i słów do utworu "The Secret Game" jest Łukasz Targosz. Dziś ma na koncie ponad 40 soundtracków z rozległych obszarów kina – od arthouse'u przez animację i mainstream, aż do kina historycznego. Krótkometrażowa animacja "The Game" Marcina Jańca z muzyką Targosza zdobyła nagrody m.in. na Boston International Film Festival, Canada International Film Festival czy Indie Fest, a jego kompozycje zyskały uznanie jurorów m.in. festiwali Roma Fiction Fest w Rzymie czy On Location: Memphis International Film&Music Fest. Ścieżka dźwiękowa do serialu HBO "Wataha" przyniosła mu MocArta za Muzykę Filmową Roku 2014 – wyróżnienie przyznawane przez stację RMF Classic i jej słuchaczy.

Muzyka filmowa Targosza balansuje między matematyczną precyzją a zamiłowaniem do melodii. Jego kompozycje wchodzą głęboko w tkankę filmu, reagują na tempo i nastrój, ale zawsze wnoszą też pewien naddatek, który jest kompozytorskim charakterem pisma.

"Ukryta gra" - o czym jest?

Bill Pullman wciela się w rolę Joshuy Mansky’ego, genialnego matematyka, który u szczytu kryzysu kubańskiego zostaje porwany przez amerykańskie tajne służby. Nadużywający alkoholu zapomniany geniusz ma wystąpić w szachowym pojedynku przeciwko sowieckiemu mistrzowi Gawryłowowi na międzynarodowym turnieju. Rywalizacja jest jednak tylko przykrywką dla szpiegowskiej rozgrywki. Kiedy sojusznicy okazują się wrogami i nie wiadomo, komu naprawdę ufać, Mansky musi wykonać decydujący ruch mający powstrzymać konflikt nuklearny.

Agnieszka Woźniak-Starak ma dosyć nieprawdziwych informacji nt. okoliczności śmierci jej męża. Napisała oświadczenie!Zobacz więcej

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • mama (gość)

    Piękna piosenka i piękne wykonanie Brawo!!!!!!!!!

    18.04.2020 16:36
  • berenika (gość)

    Ta piosenka bez wątpienia jest dopełnieniem całego filmu. Aktorzy zrobili swoją robotę, jak i cała produkcja. Bo filmowi absolutnie nic nie brakuje żeby podbić światowe kino

    08.12.2019 21:39

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×