"Ultraviolet". Nowe technologie i mroczne historie, czyli popowy kryminał według AXN [RELACJA Z PLANU]

"Ultraviolet" to nowy serial AXN, który zadebiutuje na antenie stacji jesienią tego roku. Kilka tygodni temu mieliśmy okazję odwiedzić Łódź — miasto, w którym realizowane są zdjęcia do "Ultravioletu". Jak wygląda praca na planie serialu kryminalnego? Czego widzowie mogą spodziewać się po tej historii? Sprawdź nasz materiał!

Multimedia

To nie będzie typowy serial kryminalny. Trudno nawet porównać "Ultraviolet" do "Belfra" czy "Paktu", bo jak zgodnie mówią aktorzy zaangażowani w nową produkcję AXN, serial ten nosi znamiona popowej opowieści kryminalnej. Mroczne historie przeplatają się tu ze światem nowoczesnych technologii oraz internetowych detektywów. To dodaje lekkości, a ta ma być w tej produkcji bardzo odczuwalna.

Kolejni aktorzy dołączają do obsady nowego serialu AXN! Kto zagra? [WIDEO+ZDJĘCIA] Zobacz więcej

"Ultraviolet" opowiada historię trzydziestoletniej Oli Serafin, którą osobiste przejścia zmusiły do opuszczenia Londynu i powrotu do rodzinnej Łodzi. Pewnej nocy, prowadząc samochód, jest świadkiem tragicznego zdarzenia. Policja uznaje je za samobójstwo i zamyka sprawę, z czym nie zgadza się Ola. Decyduje się znaleźć wyjaśnienie na własną rękę.

-Ciekawym rozwiązaniem jest to, że duża część serialu związana jest z internetem. To coś innego niż taka typowa historia kryminalna, gdzie są policjanci i przestępcy - powiedział w rozmowie z serwisem Telemagazyn.pl Marek Kalita. -Ten serial nie jest obarczony ciężarem gatunkowym czy narracyjnym - wtóruje mu Sebastian Fabijański.

Serial promowany jest przez piosenkę "Ultraviolet", którą skomponował Wojtek Urbański. Wokalnie w utworze udzieliła się Justyna Święs, należąca do zespołu The Dumplings. To kolejny dowód na to, że twórcy "Ultravioletu" stawiają na swieżość i kreatywną energię. Nie trudno oprzeć się wrażeniu, że popowy kryminał od AXN może bardzo namieszać na polskim rynku telewizyjnym. Zwłaszcza, że w obsadzie serialu znaleźli się m.in. Sebastian Fabijański, Marta Nieradkiewicz, Agata Kulesza, Bartłomiej Topa, Katarzyna Herman czy Michał Żurawski. Za reżyserię odpowiadają z kolei Jan Komasa (Miasto 44, Sala samobójców) i Sławomir Fabicki (Miłość, Zbrodnia 2).

To właśnie przez internet, główna bohaterka serialu "Ultraviolet" poznaje grupę ludzi, rozwiązujących sprawy, których nie jest w stanie wyjaśnić policja i przyłącza się do nich. Ola ma również nadzieję, że przy ich pomocy pozna tajemnicę śmierci swojego brata, który przed laty został zabity w niewyjaśnionych okolicznościach. Z czasem kobieta obejmuje przywództwo w grupie Ultraviolet, składającej się m.in. z blogerek, pracownika lotniska, hakera i mężczyzny do towarzystwa. Ten niecodzienny zespół w każdym odcinku wykorzystuje swoje umiejętności zdobywania informacji do rozwiązywania kolejnych kryminalnych zagadek.

Polska wokalistka promuje nowy serial AXN! [ZDJĘCIA]Zobacz więcej

W nową produkcję AXN zaangażowani są również amerykańscy twórcy — Wendy West (Dexter, Czarna lista) i Barry Josephson (Kości, Zaczarowana, Bardzo Dziki Zachód). Ich doświadczenie może tylko przysłużyć się serialowi "Ultraviolet". Punktem wyjścia dla scenarzystki była książka Deborah Halber „Skeleton Crew”, która opowiada o detektywach — amatorach specjalizujących się w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych z przeszłości. Książka Halber została jednak zaadaptowana przez polskich scenarzystów, którymi są Igor Brejdygant (Palimpsest, Paradoks, Zbrodnia), Filip Kasperaszek (A Story About Ian, Nantucket sun), Błażej Dzikowski (cztery części serii Legendy Polskie), Agnieszka Pilaszewska (Samo życie, Przepis na życie) i Paulina Murawska (Komisarz Alex, Być jak Kazimierz Deyna).

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×