"Ultraviolet". Sebastian Fabijański w nowym serialu AXN! Kto jeszcze? [ZDJĘCIA]

"Ultraviolet" to najnowsza produkcja kryminalna AXN, do której zdjęcia ruszyły w Łodzi 6 czerwca. Pracę na planie rozpoczęli kolejni aktorzy. Kto oprócz Bartłomieja Topy i Agaty Kuleszy wystąpi w nowym serialu AXN? Sprawdź!

Multimedia

Do ekipy serialu AXN "Ultraviolet" dołączyli niedawno: Sebastian Fabijański (Pakt, Belfer, Pitbull. Niebezpieczne kobiety), Marek Kalita (Boisko bezdomnych Kasi Adamik, Wszystko, co kocham Jacka Borcucha, Drogówka Wojtka Smarzowskiego) oraz Michał Żurawski (Miasto 44 Jana Komasy, W ciemności Agnieszki Holland, Jestem mordercą Macieja Pieprzycy). Wiadomo, że w serialu wystąpi również Bartłomiej Topa i Agata Kulesza.

Jesienią nowy polski serial w AXN! W obsadzie Kulesza i Topa! [ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Sebastian Fabijański wciela się w rolę Michała Holendra, jednego z głównych bohaterów serialu. To 32-letni policjant z łódzkiego wydziału zabójstw i terroru kryminalnego. Razem z Olą Serafin (w tej roli Marta Nieradkiewicz) rozwiązuje sprawy trudnych do wyjaśnienia przestępstw. Fabijański ukończył Akademię Teatralną w Warszawie. Za swoje role w filmach Jeziorak i Miasto 44 odebrał w 2014 r. nagrodę za najlepszy debiut aktorski na 39. Festiwalu Filmowym w Gdyni, a także Tarnowską Nagrodę Filmową. Popularność przyniosły mu również takie produkcje jak Pakt, Belfer, Pod Mocnym Aniołem i Pitbull. Niebezpieczne kobiety.

Bartłomiej Topa szerokiej publiczności dał się poznać, grając m.in. w takich filmach jak Wesele czy Dom zły Wojciecha Smarzowskiego. W serialu Ultraviolet gra Waldemara Kraszewskiego, zbliżającego się do emerytury komendanta wojewódzkiej komendy policji w Łodzi. To on prowadzi sprawę śmierci młodej dziewczyny, od której zaczyna się akcja serialu.

Marek Kalita gra 55-letniego Henryka Bąka. To przyjaciel głównej bohaterki i jej matki, Anny Serafin (w tej roli Agata Kulesza), którą darzy uczuciem. Jako rzeczoznawca przez wiele lat współpracował z policją, a swoje doświadczenie wykorzystuje, aby pomóc Oli w rozwiązywaniu spraw kryminalnych. Marek Kalita ukończył krakowską Państwową Wyższą Szkołę Teatralną. Pracował z wybitnymi polskimi reżyserami - Krystianem Lupą i Andrzejem Wajdą. Można go oglądać m.in. w filmach Boisko bezdomnych Kasi Adamik, Wszystko, co kocham Jacka Borcucha i Drogówka Wojtka Smarzowskiego.

W rolę Tomka Molaka wciela się Michał Żurawski. Grana przez niego postać to założyciel grupy Ultraviolet, której członkowie, kontaktując się ze sobą przez Internet, rozwiązują sprawy kryminalne. Michał Żurawski studiował na Akademii Teatralnej w Warszawie. Grał w takich produkcjach jak Czas honoru, Karbala, Miasto 44 Jana Komasy, W ciemności Agnieszki Holland i Jestem mordercą Macieja Pieprzycy.

Zobacz pierwsze zdjęcia z planu serialu "Ultraviolet"!

Zobacz galerię

Serial Ultraviolet opowiada historię trzydziestoletniej Oli Serafin, którą osobiste przejścia zmusiły do opuszczenia Londynu i powrotu do rodzinnej Łodzi. Pewnej nocy, prowadząc samochód, jest świadkiem tragicznego zdarzenia. Policja uznaje je za samobójstwo i zamyka sprawę, z czym nie zgadza się Ola. Decyduje się znaleźć wyjaśnienie na własną rękę i szuka pomocy w Internecie. Znajduje grupę detektywów amatorów, rozwiązujących sprawy, których nie jest w stanie wyjaśnić policja i przyłącza się do nich. Za reżyserię odpowiadają Jan Komasa (Miasto 44, Sala samobójców) i Sławomir Fabicki (Miłość, Zbrodnia 2). W produkcję zaangażowani są także twórcy amerykańscy - producentami wykonawczymi są Wendy West (Dexter, Czarna lista) i Barry Josephson (Kości, Zaczarowana, Bardzo Dziki Zachód).

Zdjęcia do serialu rozpoczęły się w Łodzi 6 czerwca. Za realizację odpowiada Opus Film (nagrodzona Oscarem Ida, Wymyk, Zbrodnia). Premiera Ultravioletu odbędzie się jesienią w AXN.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×