"Urodzona gwiazda". Premiera rosyjskiego serialu inspirowanego biografią Edyty Piechy. W rolę polskiej artystki wcieliła się Marina Aleksandrowa! Polacy pokochają rosyjską aktorkę?

"Urodzona gwiazda" to pełna muzyki, fabularyzowana biografia jednej z najpopularniejszych gwiazd rosyjskiej estrady – Edyty Piechy. Pochodząca z Polski artystka w latach 50. XX wieku, wyjechała do Leningradu studiować psychologię i tak zaczęła się jej wielka sceniczna przygoda. Premiera 12. odcinkowego serialu, który będzie można oglądać od poniedziałku do piątku, już w środę 27 stycznia o godz. 21:50 w TVP2. W rolę polskiej artystki wcieliła się Marina Aleksandrowa! Polacy pokochają rosyjską aktorkę?

Multimedia

"Urodzona gwiazda" - premiera w środę, 27 stycznia 2021 roku, o godzinie 21:45 na antenie TVP 2

Historię serialowej Klaudii Kowal scenarzyści oparli na biografii Edyty Piechy, Polki urodzonej we Francji, która po maturze w liceum pedagogicznym w Wałbrzychu, w 1955 roku wyjechała do Leningradu na studia psychologiczne. Właśnie tam, dzięki uniwersyteckiemu chórowi do którego wstąpiła, a następnie zespołowi "Drużba", poznała swojego przyszłego męża Aleksandra Broniewickiego, kierownika muzycznego, kompozytora i dyrygenta. Biedna polska studentka szybko stała się jedną z najgorętszych gwiazd rosyjskiej estrady, do dziś poważaną i szanowaną. Charakterystyczny niski, mocny głos oraz powłóczyste długie kreacje stały się jej znakiem rozpoznawczym i charakterystycznym wizerunkiem scenicznym.

Nowy rosyjski serial na TVP2! Opowieść o skromnej Polce na Uniwersytecie w Leningradzie!Zobacz więcej

Zespół "Drużba" z Edytą Piechą, jako solistką w komunistycznej Rosji lat 50., wykonujący amerykańskie twisty i inne piosenki, pisane również przez Broniewickiego, był prawdziwym ewenementem i w błyskawicznym tempie zyskał ogromną popularność i rozgłos. Już w latach 60. wokalistka stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych artystek ZSRR. Intensywnie koncertowała przez ponad 30 lat występując m.in.: w Wenezueli, Australii, Hondurasie, Afganistanie, Boliwii, Kostaryce, w słynnej Carnegie Hall w USA i paryskiej Olimpii, na Kubie i na Węgrzech. Śpiewała również Polsce, m.in. we Wrocławiu i w Warszawie, a charakterystyczne sceniczne stroje szył jej sam Slava Zaitsev, słynny radziecki projektant.

W połowie lat 80. decyzją Rady Najwyższej ZSRR została ogłoszona - Ludową Artystką ZSRR. W Rosji jest wciąż, obok Anny German, najbardziej znaną i cenioną artystką o polskich korzeniach. Występuje do dziś doskonale radząc sobie zarówno w piosence aktorskiej, jak i repertuarze musicalowym.

Paweł zakochuje się w Klaudii, skromnej studentce z Polski. Chce ją zaprosić na próbę muzyczną, ale wszystko psuje jego była dziewczyna!Zobacz więcej

W roli Klaudii Kowal w serialu "Urodzona gwiazda" będziemy oglądać Marinę Aleksandrową. Piękna aktorka urodziła się 29 sierpnia 1982 roku w mieście Kuskunmaisa na Węgrzech. W 2003 roku ukończyła Instytut Teatralny im. Borysa Szczukina w Moskwie, chociaż na ekranie zadebiutowała jeszcze jako dziecko; w 1992 roku pojawiła się w filmie "Na Deribasowskiej ładna pogoda, ale pada na Brighton Beach".

Marina Aleksandrowa, będąc jeszcze na studiach, zaczęła grać w pierwszych dużych produkcjach. W 2000 roku zagrała w miniserialu "Imperiya pod udarom", a następnie kolejnej krótko odcinkowej produkcji pt. "Azazel". W 2003 roku zagrała w filmie i serialu, który doskonale powinien być znany polskim widzom, czyli "Starej baśni" Jerzego Hoffmana, gdzie wcieliła się w rolę Dziwy. Kolejne produkcje z jej udziałem to m.in. "Ostatni pociąg pancerny" (2006), "Stritrejserzy" (2008), "Lód. Saga o Chantach. Jugra" (2009), "Wysocki" (2011) czy serial "Katarzyna" (2014), gdzie zagrała Katarzynę II Wielką. W ostatnim czasie można było ją oglądać w serialach "Areszt domowy" czy "Psycho".

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • Henryk (gość)

  Świetny serial, cały czas trzyma w napięciu, aż chce się czekać na kolejny odcinek. A aktorka Klaudia Kowal (Martyna Aleksandrowa) cudownie gra śpiewa. Więcej takich seriali.

  14.02.2021 19:19
 • Pl (gość)

  To raczej paszkwil i karykatura filmu opartego na biografii. Wystarczy popayrzeć, jak przdestawili dom rodzinny Piechy, chatka jak z bajki o rybaku i złotej rybce.

  12.02.2021 10:25
 • Mela (gość)

  Film fajnie się ogląda. Był już emitowany w polskiej telewizji.

  27.01.2021 22:59
 • Gość (gość)

  Niby telewizja polska a jednak rosyjska

  27.01.2021 14:04

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×