"Urodzone w Afryce". Afrykańska sawanna i niełatwe dorastanie zwierząt. Świat dzikich zwierząt z perspektywy ich potomstwa

W programie "Urodzone w Afryce" kamera towarzyszy maluchom, które stawiają swoje pierwsze kroki, bawią się i ćwiczą. Młode na afrykańskiej sawannie muszą szybko nauczyć się rozpoznawać matkę i pozostałych członków stada.

Multimedia

"Urodzone w Afryce" poniedziałek, 18 stycznia, godz. 21:00 National Geographic Wild - sprawdź program tv

Poznaj świat dzikich zwierząt z perspektywy ich potomstwa. Kamera towarzyszy maluchom, które stawiają swoje pierwsze kroki, bawią się i ćwiczą. Młode na afrykańskiej sawannie muszą szybko nauczyć się rozpoznawać matkę i pozostałych członków swojego stada. "Śledzimy losy puchatych maluchów z afrykańskiej sawanny - od urodzenia do dorosłości. Razem z matkami martwimy się o niedoświadczone potomstwo. Obserwujemy pierwsze kroki młodych, ich zabawy i ćwiczenia łowieckie, trzymając kciuki za szybkie postępy.

Z perspektywy maluchów odkrywamy hierarchię i zasady, obowiązujące w stadzie. Przyglądamy się zaciekłej rywalizacji rodzeństwa i towarzyszmy zwierzakom w nauce trudnej sztuki przetrwania. Niektóre zwierzęta rodzą się z ostrymi zębami, inne na starcie są ślepe i bezbronne. Niezależnie od tego, czy ważą 30 gramów, czy ponad 100 kilogramów, muszą jak najszybciej nauczyć się rozpoznawać matkę i innych przedstawicieli swojego gatunku. Te pozornie banalne umiejętności wcale nie są łatwe do opanowania. Na szczęście maluchy mogą liczyć na wsparcie i czułość matek.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×