"Urodzone w Afryce: cykl życia". Jak słodkie, puchate kuleczki stają się zabójcami?

„Urodzone w Afryce: cykl życia” to opowieść, która rozczuli widokiem rozkosznych maluchów, wzruszy ukazując poświęcenie ich matek i nauczy pokory wobec praw natury. Afrykańska przyroda nie daje najmłodszym dużo czasu na dorastanie. Zobaczcie, jak afrykańskie mamy uczą swoje dzieci trudnej sztuki ptrzetrwania!

Multimedia

"Urodzone w Afryce: cykl życia" - premiera w piątek, 9 sierpnia, o godz. 21:00 na National Geographic! - sprawdź program tv

Czego uczy dobra matka? Na sawannie – zabijać i nie dać się zabić.

Nawet jeśli mama jest jednym z najpotężniejszych drapieżników sawanny, życie młodych jest w ciągłym niebezpieczeństwie. Są bezbronne wobec sił natury, większych zwierząt, a niekiedy również agresywnych przedstawicieli własnego gatunku. Lwiątka, nim zaczną pretendować do miana „królów zwierząt”, są ślepe jak każde inne kociaki. Małe gepardy nie rodzą się superszybkie i przez całe dzieciństwo ukrywają się w wysokiej trawie przed hienami. Młode lamparty bezpiecznie czują się na drzewach i tam oczekują mamy wracającej z polowania. Każdy maluch, bez względu na gatunek, ma kilka lub kilkanaście miesięcy, by nauczyć się, jak unikać zagrożeń, tropić ofiary i skutecznie polować.

Duszenie czy toksyczny jad? Oto najgroźniejsze węże świata! Gdzie oglądać?Zobacz więcej

Film National Geographic Wild ukazuje, jak odmienne mogą być podejścia do wychowania młodych. Modele rodziny na afrykańskiej sawannie są przeróżne! Od samotnych matek, przez zaangażowanie obojga rodziców, aż po sytuacje, w których o maleństwa dba każdy w stadzie. Cel jest zawsze ten sam – uchronić potomstwo przed niebezpieczeństwem i przekazać mu maksimum wiedzy o otaczającym świecie.

Dlaczego jedyny niemiecki lotniskowiec znalazł się na dnie Bałtyku? Zobacz więcej

Oglądając, jak zwierzęta przychodzą na świat, z jakimi wyzwaniami się mierzą i w jaki sposób ich sukces lub porażka wpływają na otaczający świat, widzowie nie będą mieli wątpliwości, skąd wziął się tytuł filmu. Cykle życia w afrykańskiej dziczy bywają nieprzewidywalne, wzajemnie się przecinają i często nagle urywają. Ale chociaż natura często nie ma litości dla jednostek, sawanna wciąż funkcjonuje według wyznaczonego rytmu. Nowo narodzone maluchy zupełnie nie zdają sobie z tego sprawy, jednak już od pierwszego dnia życia uczą się, jak być częścią tego odwiecznego procesu.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×