"Urodzony morderca". Brytyjska odpowiedź na "Bates Motel"? Jakie mroczne wizje rodzą się w głowie miłego nastolatka?

Sam z pozoru jest zwykłym nastolatkiem. Uczynny, rycerski, lubią go zarówno koledzy ze szkoły, jak i nauczyciele. A mimo to jest w nim coś, co niepokoi. Co naprawdę skrywa ta miła powierzchowność? Chcecie się dowiedzieć? Oglądajcie "Urodzonego mordercę", serial będący brytyjską odpowiedzią na "Bates Motel".

Multimedia

"Urodzony morderca" od soboty, 15.06.2019 r. o 22:30 w BBC First! - sprawdź program tv

"Urodzony morderca" to thriller psychologiczny autorstwa scenarzystki Tracey Malone („Milczący świadek”, „Rillington Place”). Sam na pozór jest przykładnym 16-latkiem. Mieszka ze swoją matką Jenny (Romola Gara), która pracuje w miejscowym szpitalu jako pielęgniarka. Sam wydaje się pewnym siebie, charyzmatycznym, uczynnym chłopakiem. W szkolnym autobusie jako jedyny stawia czoło chuliganom nękającym słabszego kolegę, a kiedy Chrissy (Lara Peake), nowa uczennica, wpada w kłopoty po tym jak nieomal puściła z dymem szkolne laboratorium, Sam bierze winę na siebie. Jednym słowem ideał.

Francuski serial o słodkim smaku zemsty po latach. Gdzie oglądać?Zobacz więcej

A jednak jest w nim coś niepokojącego. Wkrótce staje się jasne, że zmaga się nie tylko z rozterkami wieku dojrzewania. W szkole jest outsiderem, nie ma przyjaciół, popołudnia i wieczory, zamiast z rówieśnikami, spędza w szpitalu, w towarzystwie ludzi chorych i umierających. Przed wizytami przez lornetkę obserwuje rozgrywające się tam wydarzenia. Jaki sekret skrywa? Jakie mroczne wizje rodzą się w jego głowie?

Jako że to miniserial odpowiedź na te pytania widzowie poznają szybko. Sam jest psychopatą, który doskonale potrafi "zagrać" pozytywne uczucia, podczas gdy rośnie w nim i rozsadza od wewnątrz żądza mordowania. Napięcie osiąga apogeum, kiedy Sam poznaje prawdziwą historię swojego ojca (Richard Coyle, „Hard Sun“).

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×