"Utracone dzieci Atlanty". Serial dokumentalny HBO przypominający makabryczną sprawę z Atlanty. Kiedy premiera?

Serial dokumentalny HBO "Utracone dzieci Atlanty" przedstawia okoliczności tajemniczych zaginięć i morderstw dzieci w Atlancie pod koniec lat 70. i na początku kolejnej dekady. Produkcja rzuca nowe światło na wielowątkowe śledztwo, które zostało wznowione po 40 latach.

Multimedia

"Utracone dzieci Atlanty" - premiera w poniedziałek, 6.04.2020 w HBO GO!

"Utracone dzieci Atlanty" to pięcioodcinkowy serial dokumentalny, którego twórcy przedstawiają okoliczności zagadkowych porwań i morderstw przynajmniej trzydzieściorga czarnoskórych dzieci i młodych mężczyzn w Atlancie w latach 1979-1981. 40 lat później śledztwo w tej sprawie zostaje wznowione przez burmistrz Atlanty Keishę Lance Bottoms. Twórcy serialu HBO przedstawiają nowe okoliczności tej szokującej tragedii, a materiały archiwalne oraz wywiady zarówno z bliskimi nieletnich ofiar, jak i śledczymi rzucają nowe światło na serię makabrycznych zabójstw. Po zaginięciu dwóch nastolatków i odnalezieniu ich ciał w mieście stopniowo narastał strach, co doprowadziło do pośpiesznego oskarżenia i skazania 23-letniego Wayne’a Williamsa oraz oficjalnego zamknięcia śledztwa pomimo wielu pytań, które nadal pozostają bez odpowiedzi.

Nowy miniserial z Markiem Ruffalo w roli głównej w HBO i HBO GO! Zobacz zwiastun!Zobacz więcej

Akcja pierwszego odcinka serialu dokumentalnego "Utracone dzieci Atlanty" rozpoczyna się w marcu 2019 roku, kiedy burmistrz Atlanty Keisha Lance Bottoms i komendant lokalnej policji Erika Shields wydają wspólne oświadczenie, w którym potwierdzają, że miasto zamierza ponownie przeanalizować dowody związane z serią brutalnych zabójstw. Podczas wywiadów Bottoms i Shields zapewniają opinię publiczną i rodziny ofiar, że zostanie przeanalizowany każdy wątek w sprawie. Shields głośno zastanawia się: "Czy myślę, że w niektórych sprawach będziemy mieli innego podejrzanego? Tak".

Wykorzystane przez twórców serialu niepublikowane nigdy wcześniej nagrania filmowe, wywiady, akty sprawy sądowej oraz dodatkowe materiały rzucają nowe światło na zgromadzone dowody i przedstawiają nieznane okoliczności jednego z najbardziej szokujących rozdziałów w amerykańskiej historii. Ważnym kontekstem sprawy były napięcia rasowe i spory polityczne, które doprowadziły do wzrostu napięcia w Atlancie i zmian w całym kraju, a obecnie skłoniły do zadania nowych, nurtujących wszystkich pytań. Twórcy dokumentu zaprosili przed kamerę ekspertów i głównych uczestników ówczesnych wydarzeń. Z ich relacji wyłania się obraz społeczności dotkniętej ogromną tragedią, której członkowie od 40 lat walczą o sprawiedliwość dla swoich dzieci.

Będzie 2. sezon? Serial jest sukcesem HBO, ale może podzielić los "Detektywa"Zobacz więcej

Premiera serialu dokumentalnego "Utracone dzieci Atlanty" ("Atlanta’s Missing and Murdered: The Lost Children") odbędzie się w HBO GO 6 kwietnia. Tego dnia do serwisu dodany zostanie pierwszy odcinek produkcji. Kolejne części pojawiać się będą co tydzień, w poniedziałki. Serial liczy 5 odcinków.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×