"Valerian i Miasto Tysiąca Planet" jednym z najdroższych filmów w historii kina. Wyprzedził „Titanica"? [WIDEO+ZDJĘCIA]

21 lipca na polskich ekranach zagości „Valerian i Miasto Tysiąca Planet” – najdroższy film w historii kina, wyprodukowany poza granicami USA. Budżet produkcji wyreżyserowanej przez Luca Bessona przekroczył 208 milionów dolarów.

Multimedia

„Valerian i Miasto Tysiąca Planet” to – szczycąca się rekordowym w historii kina budżetem – adaptacja bestselerowego komiksu Pierre’a Christina i Jean-Claude’a Mezieresa. Bohaterowie superprodukcji Luca Bessona – Valerian (Dane DeHaan) i Laurelina (Cara Delevingne) to kosmiczni agenci, odpowiedzialni za utrzymanie porządku na terytoriach zamieszkałych przez ludzi. Podczas misji w Mieście Tysiąca Planet – kulturowym i politycznym centrum galaktyki – przyjdzie im zmierzyć się ze złowrogą siłą, która zagraża bezpieczeństwu całego wszechświata. W obsadzie filmu wystąpią sławy ze świata kina, muzyki i modelingu, m.in.: Cara Delevingne, Dane DeHaan, Rihanna, Rutger Hauer, Herbie Hancock, Ethan Hawke, John Goodman i Clive Owen.

CZYTAJ TAKŻE:

"VALERIAN I MIASTO TYSIĄCA PLANET". RIHANNA, RUTGER HAUER, HERBIE HANCOCK I CARA DELEVINGNE W NAJWIĘKSZEJ PRODUKCJI W KARIERZE LUCA BESSONA! [ZDJĘCIA]
RIHANNA I CARA DELEVINGNE WYSTĄPIĄ W FILMIE "VALERIAN I MIASTO TYSIĄCA PLANET" [WIDEO]

Jak podaje dystrybutor filmu Luca Bessona, „Valerian i Miasto Tysiąca Planet” to najdroższa produkcja w historii kina, wyprodukowana poza granicami USA. Jej budżet przekroczył już 208 milionów dolarów, z czego aż 70% stanowią wydatki na efekty specjalne! Oznacza to, że nowe dzieło twórcy „Piątego elementu”, „Leona Zawodowca” i „Lucy” – pod względem kosztów produkcji – wyprzedziło już takie hollywoodzkie hity, jak: „Titanic”, „Transformers: Zemsta upadłych”, „Iron Man 3” i „Hobbit”.

"VALERIAN I MIASTO TYSIĄCA PLANET" w polskich kinach latem 2017 roku

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×