"Valerian i Miasto Tysiąca Planet". Luc Besson podbija Francję [WIDEO+ZDJĘCIA]

Superprodukcja Luca Bessona „Valerian i Miasto Tysiąca Planet” zanotowała spektakularne otwarcie we Francji. W sam pierwszy dzień emisji nad Sekwaną adaptację przełomowego komiksu, który przez dekady inspirował kolejne generacje artystów, pisarzy i filmowców (w tym twórcę „Gwiezdnych Wojen” – George’a Lucasa), obejrzało ponad 375 000 widzów.

Multimedia

Było to najlepsze otwarcie filmu fabularnego w tym kraju w bieżącym roku. I drugie w ogóle jeśli wliczyć w to podsumowanie bajki („Gru, Dru i Minionki” – 455 000 widzów w pierwszy dzień). Aktualnie – po pierwszym weekendzie na francuskich ekranach – „Valerian” może pochwalić się imponującą frekwencją 1,3 miliona widzów. Dodatkowo trzeba odnotować, że wynik „Valeriana” pobił rekordowe dokonania poprzedniego filmu reżysera – przebojowej „Lucy”, która w 2014 roku debiutowała we Francji z wynikiem 351 000 widzów w pierwszy dzień wyświetlania.

Cara Delevingne nagrała teledysk do filmu Luca Bessona! [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Valerian (Dane DeHaan) i Laureline (Cara Delevingne) to kosmiczni agenci, odpowiedzialni za utrzymanie porządku na terytoriach zamieszkałych przez ludzi. Choć podczas misji cechuje ich skuteczność i profesjonalizm, Valerian ani na chwilę nie ustaje w wysiłkach, by oczarować piękną partnerkę. Problem w tym, że wszelkie próby flirtu nie robią na niej żadnego wrażenia…

Sytuacja staje się poważna, gdy Valerian i Laureline otrzymują nowe zadanie. Na rozkaz komandora Arüna Filitta (Clive Owen) udają się do międzygalaktycznego miasta Alpha. Zapierająca dech w piersiach metropolia jest domem dla tysięcy gatunków ze wszystkich zakątków kosmosu, które od setek lat dzielą się ze sobą wiedzą i zdobytym doświadczeniem. Po przybyciu na Alphę agenci odkrywają, że na miejscu nie wszystko funkcjonuje tak, jak mogłoby się wydawać. Wkrótce w kulturowym i politycznym centrum galaktyki przyjdzie im zmierzyć się ze złowrogą siłą, która zagraża bezpieczeństwu całego wszechświata.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×