"VatiVision". Watykan otwiera platformę VoD! Powstanie katolicki Netflix?

Watykan stworzy "katolickiego Netfliksa"! Platforma VatiVision ma ruszyć już 2020 roku. Co już wiadomo o nowym serwisie? Sprawdź szczegóły!

Multimedia

Władze Watykanu od jakiegoś czasu starają się twórczo wykorzystywać zdobycze technologii. Papież Franciszek ma konta na Facebooku, Twitterze i Instagramie. Teraz Stolica Apostolska spróbuje zaistnieć na rynku VOD.

Zwiastun filmu z Anthonym Hopkinsem i Jonathanem Prycem o punkcie zwrotnym w historii Kościoła KatolickiegoZobacz więcej

W pierwszej połowie 2020 roku ma ruszyć platforma VatiVision, na której udostępnione zostaną seriale oraz fabularne i dokumentalne filmy o chrześcijańskim przesłaniu. Twórcami "watykańskiego Netflixa" są spółka medialna Officina de la Comunicazione oraz firma Vetrya, jeden z włoskich liderów w branży komunikacji internetowej. Tak o inicjatywie wypowiadał się Luca Tomassini, dyrektor VatiVision:

To dla mnie powód do wielkiej dumy (...). Kierujemy VatiVision do grupy docelowej, która do tej pory była zaniedbywana. Naszym celem jest osiągnięcie znaczących wyników, zarówno pod względem jakości, jak i niepowtarzalności proponowanych treści, a także dystrybucji na skalę światową, która może osiągnąć zasięg 1,3 mld katolików!

TOP 10 najlepszych włoskich produkcji telewizyjnych!Zobacz więcej

Watykan wielokrotnie nie zgadzał się z polityką największych serwisów streamingowych. Z krytyką środowisk katolickich spotkał się m.in. Netflix, który wspiera społeczność LGBT i aktywnie opowiada się za legalizacją aborcji. Władze serwisu w 2018 roku groziły przykładowo bojkotem stanu Georgia, jeśli ten wprowadzi przepisy zakazujące aborcji. Wielu katolików zrezygnowało wówczas z subskrybcji.

Na razie nie wiadomo jeszcze, jakie materiały trafią do biblioteki serwisu VatiVision. Na początku najprawdopodobniej będzie on dostępny tylko we Włoszech.

Zobacz galerię

Najlepsze seriale według gwiazd:

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×