VI Suspense Film Festival 2017. Gwiazdy na festiwalu filmowym w Kołobrzegu. Zobacz, kto się pojawił! [ZDJĘCIA]

Premiery, thrillery, horrory, kryminały, sensacja, psychologia, kino akcji, Kino Konesera, a nawet Kinoterapia oraz spotkania z twórcami filmów; konkursy i nagrody - to wszystko na VI Suspense Film Festival w Kołobrzegu.

Multimedia

Jak co roku widzowie mogli obejrzeć na Suspense Film Festival w Kołobrzegu kilkadziesiąt filmów gatunkowych z różnych stron Europy w sekcjach konkursowych i plenerowych projekcjach, które w tym roku zaprezentowało kołobrzeskiej publiczności Kino Świat. Przyznano honorowe nagrody aktorskie - Ikona Polskiego Kina dla Magdaleny Zawadzkiej i Piotra Fronczewskiego oraz Ikona Światowego Kina dla Franco Nero. Kołobrzeską Nagrodę Filmową „Latarnik” wręczaną reżyserowi, który wykorzystując reguły kina gatunkowego tworzy ważne artystycznie a jednocześnie lubiane przez publiczność filmy otrzymali Janusz Majewski i Abel Ferrara.

Co działo się na festiwalu? Zobacz naszą relację! [WIDEO]Zobacz więcej

W Konkursie Głównym na Najlepszy Europejski Film Sensacyjny „Suspense Film Competition” - nagrodę Golden Seahorse oraz sto tysięcy złotych od Miasta na kolejny film realizowany chociaż w części w Kołobrzegu otrzymał reżyser belgijskiego filmu „Dode Hoek” (ang.” Blind spot”) - Nabil Ben Yadir .

W Konkursie debiutów sensacyjnych i drugich filmów „Eye on Films Competition” nagrodę Green Seahorse i sto tysięcy złotych w postaci usług postprodukcyjnych przy kolejnym filmie ufundowanych przez Centrum Technologii Audiowizualnych z Wrocławia otrzymał Mariusz Gawryś za film „ Sługi boże”.

Nagrodzono też filmy młodych twórców filmowych: I nagrodę –otrzymał film „ Powrót” w reż. Damiana Kocura studenta WRi TV Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, a II nagrodę film „ Perfect Killing” reż. Antonio Eduardo Galdamez Munoz i Julian Kernbach z Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej ,Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.

Magdalena Zawadzka została Ikoną Polskiego Kina i zachwyciła wyglądem! [ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Nagrody wręczono na uroczystej gali kończącej Festiwal; uświetnił ją recital Ewy Błaszczyk adresowany zarówno do wielbicieli gatunku, jak i do wszystkich osób otwartych na muzykę pełną emocji, wrażliwych na niezwykłość świata z jego jasnymi i ciemnymi barwami.

Podczas Festiwalu odbyło się dużo ciekawych spotkań i rozmów z twórcami filmów, a także dedykowane rozdyskutowanym fanom kina seanse w ramach Kina Konesera i Kinoterapii prowadzone przez Tomasza Raczka.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×