"Vinyl". Świetna muzyka i ciemna strona biznesu muzycznego

Premiera! Polska równocześnie ze światową! A w niej lata 70., Nowy Jork i muzyka.

Multimedia

"VINYL" ODCINEK 1. W PONIEDZIAŁEK, 15.02.2016 O GODZ. 3:00 ORAZ 20:10 W HBO!

Opowieść o biznesie muzycznym w czasach, gdy punk, disco i hip-hop miały się dopiero narodzić, stworzyła niezwykła trójca: reżyser Martin Scorsese (Taksówkarz, Wilk z Wall Street oraz worek Oskarów i Złotych Globów), scenarzysta Terence Winter (Rodzina Soprano, Zakazane imperium, Oskary i Złote Globy) no i – last but not least – Mick Jagger w roli producenta.

Głównym bohaterem serialu jest niejaki Richie Finestra (Bobby Cannavale), szef wytwórni płytowej. Zgodnie z przewidywaniami, jego życie składa się z imprez, narkotyków oraz seksu z pięknymi kobietami. Kiedyś jeszcze kochał muzykę i miał szczególną smykałkę do odkrywania nowych talentów. Teraz to wszystko gdzieś zniknęło, a wytwórnia ma zostać sprzedana. Rozrywkowy tryb życia Finestry, a przede wszystkim jego życiowy kryzys nie pozostają bez wpływu na rodzinę. Jego żona, Devon (Olivia Wilde, Dr House) też przechodzi trudny czas. Kiedyś była aktorką i modelką obracającą się w kręgach słynnej Fabryki Andy’ego Warhola, teraz nudzi się jako przykładna mama dwójki dzieci w przytulnym domu na przedmieściach...

Dużo tu o ciemnej stronie biznesu muzycznego, dużo o jego rozczarowaniach, ale najwięcej muzyki – popu, rocka, disco i soulu w świetnych wykonaniach. W pierwszym odcinku usłyszymy i zobaczymy m.in. Jamesa Jaggera, bardzo podobnego do słynnego ojca, w utworze Rotten Apple wykonywanym wraz z zespołem Nasty Bits.

Anna Fryczkowska

CZYTAJ TAKŻE:

"VINYL". NOWY SERIAL HBO OD 15 LUTEGO! [WIDEO]
NOWE SERIALE 2016. PREMIERY ZAGRANICZNYCH SERIALI W 2016 ROKU [GALERIA]

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×