VLC - darmowy odtwarzacz formatów audio i wideo. Jak go zainstalować? Do czego służy? Sprawdziliśmy!

Odtwarzacz multimedialny VLC stanowi konkurencje dla dobrze znanego nam programu Windows Media Player. Co sprawia, że projekt opracowany przez VideoLan jest tak popularny wśród użytkowników? Jak go zainstalować i jak działa? Sprawdziliśmy.

Multimedia

Co to jest VLC?

Opracowany przez projekt VideoLAN, VLC to darmowy odtwarzacz multimedialny typu open source dla systemów Microsoft Windows, Linux i macOS. Jest w stanie odtwarzać i przesyłać strumieniowo dowolny plik audio i wiele plików wideo, a nawet filmy DVD. Odtwarzacz jest darmowy.

Jak zainstalować VLC?

Aby zainstalować VLC na swoim komputerze, pobierz pakiet instalacyjny z oficjalnej strony VLC. Uruchom pakiet instalacyjny po jego pobraniu i kontynuuj proces instalacji. Po zainstalowaniu, możesz uruchomić VLC i odtwarzać pliki audio lub wideo na swoim komputerze.

Platformy streamingowe - gdzie oglądać ulubione seriale?Zobacz więcej

VLC - jak oglądać?

Aby załadować wideo do odtwarzacza VLC, wystarczy przeciągnąć plik i upuścić go w oknie programu. Możesz też przejść do menu multimediów na górnym pasku, a następnie wybrać otwarty plik. Spowoduje to wyświetlenie okna, w którym możesz otwierać pliki i otwierać wybrany plik wideo. Podczas oglądania wideo u dołu ekranu zobaczysz typowe elementy sterujące wideo, takie jak odtwarzanie i pauza. Będziesz także mógł otwierać strumienie wideo i dyski w odtwarzaczu. VLC ma najbardziej kompletny zestaw funkcji obejmujący wideo, synchronizację napisów, filtry wideo i audio.

Zastanawiacie się co obejrzeć na Netflix? Mamy dla Was sporo propozycji! Zobacz więcej

VLC - ważne informacje

  • Program jest dostępny w 100% za darmo – bez żadnych ukrytych kosztów, płatnych wersji z dodatkowymi funkcjami, czy reklam.
  • Jeśli pobierzesz VLC z oficjalnej witryny VideoLAN, możesz mieć pewność, że nie będzie ona zawierać złośliwego, szpiegowskiego, reklamowego lub śmieciowego oprogramowania.
  • VLC obsługuje ponad 50 różnych formatów pliku, w tym formaty wideo, audio i streamingowe.
  • VLC to rozszerzenie plików list odtwarzania. Można go użyć do otwarcia określonej listy odtwarzania za pomocą VLC. Format listy odtwarzania z rozszerzeniem „.vlc” jest identyczny z formatem list odtwarzania M3U i PLS. Można je utworzyć, po prostu zmieniając nazwę.

Zobaczcie jak wygląda oryginalna strona VideoLan:

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×