W chmurach - film, recenzja, opinie, ocena

Zbliżający się do pięćdziesiątki Ryan (nominowany do Oscara George Clooney) ma dobrze płatną, lecz mało przyjemną pracę: jest wynajmowany przez szefów firm, by w ich imieniu zwalniać pracowników.

Multimedia

NASZA OCENA: 4/5

Ameryka pogrążona jest w kryzysie, więc mężczyzna lata po całym kraju (zbierając przy okazji punkty na karcie lojalnościowej linii lotniczych), nie narzeka na brak zajęcia i perspektw na przyszłość. Ale jednocześnie jego życie prywatne właściwie nie istnieje: jest kawalerem z wielkim, pustym domem, rodziny nie odwiedza, spotyka się bez zobowiązań z Alex (Vera Farmiga), zajmującą się tym samym, co on. Drugą kobietą w jego życiu jest młoda, błyskotliwa Natalie (Anna Kendrick), którą dopiero wprowadza w tę profesję, przekazując zarazem sporo życiowej mądrości. Ale czy ona mu pomoże, kiedy przed Ryanem pojawi się niemożliwa wydawałoby się perspektywa zwolnienia?

Sześć nominacji do Oscara, w tym dla najlepszego filmu, aktora pierwszoplanowego, dwóch aktorek drugoplanowych i za scenariusz, to naprawdę poważna sprawa. I zarazem znak, że Akademia Filmowa zwraca uwagę na filmy może nie przebojowe, ale próbujące powiedzieć coś poważniejszego o otaczającym nas świecie.

Piotr Radecki

Film obyczajowy USA 2009, reż. Jason Reitman

WRÓĆ DO PROGRAMU TV

Komentarze

Skomentuj
  • kamil8145@...

    Na tej stronce >>> (http://u.42.pl/2S9w) za darmo zobaczysz najnowsze Filmy i Seriale Online w jakości HD!

    07.03.2014 18:05

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×