"W cieniu". Zimna wojna w Finlandii, czyli skandynawska historia gorących czasów w Europie. Serial na Epic Drama!

Epic Drama prezentuje kolejną ekskluzywną premierą serialową. "W cieniu" (org. "Nyrkki") to oparty na faktach błyskotliwy i efektowny fiński thriller, stworzony przez duet scenarzystek (matkę i córkę) - Kirsti i Katri Manninen. Dlaczego warto oglądać ten serial?

Multimedia

"W cieniu" premiera w czwartek, 29.07, godz. 21:30 na kanale Epic Drama! - sprawdź program tv

Tłem historycznym serialu "W cieniu" jest walka KGB i CIA o kontrolę nad Finlandią w okresie poprzedzającym wybory prezydenckie w 1955 roku. Po drugiej wojnie światowej ten mały północny naród znalazł się na pierwszej linii frontu światowego konfliktu politycznego. Jeśli kraj ma przetrwać, musi wytyczyć bezpieczny kurs między dwoma supermocarstwami i być przygotowanym na wszystko, nie wykluczając wojny totalnej.

"Zabójca z Rillington Place". Trzymający w napięciu thriller o zbrodniach seryjnego mordercy Zobacz więcej

W latach pięćdziesiątych XX wieku najgorętszym miejscem zimnej wojny nie był Waszyngton ani Moskwa, lecz Helsinki. Główna bohaterka Helena Korhonen (Emmi Parviainen), młoda Finka studiująca w Nowym Jorku, pewnego dnia zostaje zaatakowana przez tajemniczego napastnika. Kobieta właśnie wróciła ze Stanów Zjednoczonych i nawiedzana niepokojącymi wspomnieniami z dzieciństwa zwraca się o pomoc do swojego ojca chrzestnego, Yrjö (Hannu-Pekka Björkman). Ten zatroskany przyjaciel jest równocześnie zastępcą szefa fińskiej policji bezpieczeństwa "Pięść" – ściśle tajnej grupy, której zadaniem jest ochrona neutralności kraju. W miarę rozwoju sytuacji życie osobiste Heleny splata się z zawodowym, a ona sama decyduje, że jedynym sposobem na poznanie prawdy jest wstąpienie w szeregi tajnej jednostki.

Świat "W cieniu" ma swoją brutalną i mroczną stronę, w której nie brakuje zwrotów akcji. W tej dziesięcioczęściowej intrygującej serii fakty i wymyślona na potrzeby scenariusza rzeczywistość przenikają się, a postacie fikcyjne mieszają z historycznymi - w tym z prezydentem Finlandii Paasikivi i premierem Kekkonenem, walczącymi o to, aby żadne z mocarstw nie uzyskało przewagi. I chociaż Finlandia wyszła z tego cało, nie wszyscy bohaterowie "W cieniu" mieli tyle szczęścia.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×