"W głębi lasu". Grzegorz Damięcki o nowym serialu Netflix: Scenariusz jest bardzo sprytnie skonstruowany, starałem się temu nie zaszkodzić

Grzegorz Damięcki w serialu "W głębi lasu" na podstawie książki Harlana Cobena zagrał głównego bohatera, prokuratora Pawła Kopińskiego, czyli książkowego Paula Copelanda. W rozmowie z serwisem Telemagazyn.pl aktor opowiedział o pracy dla Netflix. Co było dla niego wyzwaniem? Jaki jest serialowy Paweł? Zobacz wywiad!

Multimedia

Grzegorz Damięcki ma na swoim koncie już kilka ról w głośnych polskich serialach. Zagrał m.in. swojego imiennika w "Belfrze" i Konrada Wolskiego w serialu "Nielegalni" oraz agent ABW Krzysztofa Halmana w 3. sezonie "Watahy". Rola w produkcji Netfliksa była tylko kwestią czasu.

Grzegorz Damięcki: Mam nadzieję, że oglądając "Nielegalnych", nikt nie poczuje się robiony w trąbę [WYWIAD+WIDEO]Zobacz więcej

Grzegorza Damięckiego już od 12 czerwca będzie można oglądać w serialowej adaptacji "W głębi lasu", bestsellerowego thrillera Harlana Cobena. W drugiej polskiej produkcji Netflix Damięckiemu przyszło sportretować warszawskiego prokuratora, Pawła Kopińskiego, który mimo upływu lat nie potrafi otrząsnąć się po stracie ukochanej siostry, zaginionej w niewyjaśnionych okolicznościach podczas obozu letniego. Kiedy powracają do niego wspomnienia tragicznego lata ‘94, podejmuje się odkrycia dawno pogrzebanej tajemnicy zaginięcia jego siostry, w czym liczy na pomoc niewidzianej od lat Laury.

Grzegorz Damięcki o nowym serialu Netflix: Scenariusz jest bardzo sprytnie skonstruowany, starałem się temu nie zaszkodzić

Aktorowi szybko udało się wejść w rolę prokuratora Kopińskiego, choć przed rozpoczęciem zdjęć nie znał twórczości Cobena.

Przed przystąpieniem do pracy nie znałem tego autora. Dostałem książkę do czytania i ta książka mnie rzeczywiście wchłonęła, wciągnęła. Przeczytałem ją bardzo szybko, co jest ewenementem, jeśli o mnie chodzi, bo ja bardzo powoli czytam, lubię wracać do pewnych rzeczy. Nie znałem tej twórczości wcześniej, ona poza warstwą czysto kryminalną była dla mnie ciekawa, bo jest psychologicznie bardzo pogłębiona. - powiedział nam Grzegorz Damięcki.

Harlan Coben w polskich realiach, czyli drugi polskojęzyczny serial Netflixa. Poznajcie kulisy tego projektu!Zobacz więcej

W rozmowie z serwisem Telemagazyn.pl opowiedział o pracy na planie drugiego polskiego serialu Netflix oraz ujawnił kilka szczegółów z życia swojego bohatera. Damięcki uważa, że scenariusz "W głębi lasu" jest bardzo sprytnie skonstruowany.

Tkałem tego bohatera korzystając z własnych - głównie - wątpliwości dotyczących życia.

Całą rozmowę z Grzegorzem Damięckim, czyli serialowym Pawłem Kopińskim z serialu "W głębi lasu" Netflixa znajdziesz poniżej.

GRZEGORZ DAMIĘCKI - WYWIAD

GRZEGORZ DAMIĘCKI - KIM JEST?

Aktor filmowy i teatralny, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Pochodzi z rodziny aktorów i filmowców. Znany jest z takich produkcji jak: "Podatek od miłości", "Atak paniki", "Pakt" czy "Belfer". Można obserwować go na deskach warszawskiego Teatru Ateneum, gdzie zagrał kilkadziesiąt ról. Za rolę w "Albumie rodzinnym" w 2007 roku został nagrodzony Feliksem Warszawskim.

Komentarze

Skomentuj
 • Kate (gość)

  Potwierdzam, serial swietny, polecam...

  20.06.2020 09:02
 • Ania (gość)

  Wczoraj obejrzałam cały sezon ..świetny serial..naprawdę polecam..a aktorzy rewelacja...mam nadzieję że i drugi sezon się pojawi..bardzo dobry aktor ..jak i reszta ekipy..mogłabym obejrzeć jeszcze raz 😊

  16.06.2020 00:19
 • Marie (gość)

  Jest dobrym aktorem, nie afiszuje sie po ściankach ani nie angażuje politycznie tak jak kiepski Mateusz Damięcki Brawa dla jego gry aktorskiej!

  13.06.2020 17:19
 • Marie (gość)

  Jest dobrym aktorem, nie afiszuje sie po ściankach ani nie angażuje politycznie tak jak kiepski Mateusz Damięcki Brawa dla jego gry aktorskiej!

  13.06.2020 17:19

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×