"W labiryncie". Halina Kowalska po latach. Mówili o niej demon seksu. Tak dziś wygląda jedna z najbardziej pożądanych gwiazd PRL-u

Halina Kowalska przed laty cieszyła się ogromną popularnością, ale szybko o niej zapomniano. Jak dziś wygląda jedna z najbardziej pożądanych gwiazd PRL-u, znana widzom wielu kultowych polskich seriali? Tak zmieniła się Halina Kowalska, czyli dawna miłość inżyniera Karwowskiego z "Czterdziestolatka".

Multimedia

Halina Kowalska po latach. Jak dziś wygląda?

Halina Kowalska urodziła się 27 lipca 1941 roku w Brzezinach. Do szkoły aktorskiej zdawała dwa razy. To właśnie na studiach poznała swojego męża, Włodzimierza Nowaka, który bardzo często towarzyszył jej w odważnych scenach, bo tych Kowalska ma na swoim koncie całkiem sporo - była w końcu jedną z najbardziej pożądanych gwiazd PRL-u. Sama nie uważała się za seksbombę, choć w erotycznych scenach grała brawurowo: jednocześnie odważnie i skromnie - zauważa w swojej książce "Demony seksu", Krzysztof Tomasik.

Danuta Lato, czyli polska seksbomba z lat 80. Jak dziś wygląda ponętna Barbara z kultowego serialu?Zobacz więcej

Halina Kowalska zagrała w wielu kultowych polskich produkcjach. Oglądać mogliśmy ją w roli m.in. Wandy, dawnej ukochanej inżyniera Karwowskiego w serialu "Czterdziestolatek. 20 lat później", "W labiryncie" wcielała się w zamożną właścicielkę butiku, matkę "Bajbusa", a w komedii "Nie lubię poniedziałku" Mariannę, klientka biura matrymonialnego. W filmie "Nie ma róży bez ognia" była żoną Janka, a w "Sanatorium pod klepsydrą" Adelą. Jej ostatnią rolą jest postać właścicielki pensjonatu na Mazurach, w którym zatrzymała się Teresa, bohaterka serialu Polsatu pt. "Samo Życie" w 2009 roku.

Niestety już na początku lat osiemdziesiątych zaczęła wycofywać się z zawodu. Dlaczego jej popularność tak szybko przeminęła? Krzysztof Tomasik w swojej książce "Demony seksu" zauważa, że Halina Kowalska była zupełnie inna niż grane przez nią bohaterki.

Agnieszka Różańska grała seksowną Pamelę Marszałek. Jak dziś wygląda aktorka?Zobacz więcej

Aktorce brakowało przebojowości i determinacji, aby zaistnieć w świadomości widzów na dłużej.

Może rzeczywiście miał rację Dudek Dziewoński, który kiedyś powiedział mi: Wiesz Halina, ty naprawdę żyjesz tylko na scenie albo przed kamerą. Chyba coś w tym jest. Bo kiedy wychodziłam na scenę, następowało we mnie jakieś wyładowanie, stawałam się inną osobą. A potem schodziłam i znowu zmieniałam się w szarą myszkę: dom, rodzina, obowiązki... - tłumaczyła Maciejowi Maniewskiemu aktorka.

Halina Kowalska mimo upływu lat nadal zachwyca wyglądem. -Bardzo dobrze gotuję. Opiekuję się pieskiem, całe życie miałam yorki. Chętnie zagrałabym w filmie, ale bardzo dobrą rolę, dla mnie - opowiadała Krzysztofowi Tomasikowi w 2015 roku.

Zobacz w galerii, jak zmieniła się Halina Kowalska, gwiazda wielu kultowych polskich filmów i seriali.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×