"W pustyni i w puszczy". Monika Rosca, czyli Nel z filmowej ekranizacji powieści Henryka Sienkiewicz. Jak dziś wygląda?

Monika Rosca, czyli niezapomniana Nel z filmowej ekranizacji powieści Henryka Sienkiewicz pt. "W pustyni i w puszczy" zrezygnowała z aktorstwa na rzecz muzyki. Jak dziś wygląda Monika Rosca? Zobaczcie jej zdjęcia.

Multimedia

Monika Rosca zasłynęła jako mała dziewczynka, która wcieliła się w postać Nel Rawlison w kultowej ekranizacji powieści Henryka Sienkiewicz pt. "W pustyni i w puszczy". Na castingu do filmu Władysława Ślesickiego pokonała aż 5 tysięcy dziewczynek. Podobno twórcy od razu wiedzieli, że Rosca będzie doskonałą kompanką filmowego Stasia (w tej roli Tomasz Mędrzak). Burza blond włosów, błękitne oczy i piskliwy głos z miejsca przyciągały uwagę i sprawiły, że Monika Rosca stała się dziecięcą gwiazdą PRL.

Ja i Tomek w ciągu zaledwie kilku dni staliśmy się gwiazdami. Ludzie nie dawali nam spokojnie przejść na ulicy, prosili o autografy i wspólne zdjęcia. Dniami i nocami stukali do drzwi naszych mieszkań, a telefon dzwonił niemal non stop. - wspominała w "Na żywo" Monika Rosca.

Pamiętacie Nel z "W pustyni i w puszczy"? Zobaczcie, jak się zmieniła!Zobacz więcej

Zdjęcia do filmu "W pustyni i w puszczy" zajęły aż 4 lata. Monika Rosca na czas trwania nagrań musiała porzucić szkołę muzyczną. Jak filmowa Nel wspomina prace na planie "W pustyni i w puszczy" z 1973 roku?

Jestem zadaniowcem, od małego widocznie. Jak mam zadanie do wykonania, to robię wszystko, żeby to zrobić jak najlepiej. Pamiętam, że mówiłam do naszego lekarza (na planie- przyp. red.) że jeśli trzeba, to ja naprawdę zachoruje, żeby dobrze odegrać febrę. - opowiadała w "Pytaniu na śniadanie" Rosca, która przygodę na planie zaczęła w wieku 9 lat.

Choć już w wieku 12 lat miała u stóp świat filmu i telewizji, Monika Rosca wybrała inną drogę. Niezapomniana Nel poświęciła się swojej wielkiej pasji, którą jest muzyka. Rosca została pianistką, laureatką wielu prestiżowych konkursów pianistycznych oraz wykładowczynią Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie i Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.

Jak dziś wygląda Monika Rosca, czyli Nel Rawlison z filmu "W pustyni i w puszczy"? Zobaczcie jej zdjęcia w galerii!

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×